Database.yml z sqlite na msql-bląd, blad

Witam, jestem nowym uzytkownikiem tego forum, linuxa, i ror’a. Sciagnalem jakies poradniki (sample w 100% legalne ^^) dot. ogolnie rora. Znalazlem jakis polski poradnik, z ktortym postepowalem krok po kroku, az w pewnym momencie nie moglem isc dalej z powodu bledu. W poradniku kazali mi zmienic w database.yml w development ustawienia standardowe na:

[quote=poradnik]development:
adapter: mysql
database: library_development
username: root
password:
host: 127.0.0.1
encoding: utf8[/quote]
i tu pojawil sie bląd. a mianowicie, w nastepnym kroku poranika kazali mi wywolac komende [quote=poradnik]$ rake db:create[/quote]
i lipa… terminal cos odstawia

[quote=terminal]blazej@blazej-desktop:~/rails/libary$ rake db:create
(in /home/blazej/rails/libary)
Couldn’t create database for {“encoding”=>“utf8”, “username”=>“root”, “adapter”=>“mysql”, “database”=>“library_development”, “host”=>“127.0.0.1”, “password”=>nil}, charset: utf8, collation: utf8_general_ci (if you set the charset manually, make sure you have a matching collation)[/quote]
probowalem jeditem to zmienic, bo ponoc pomaga w encoding’u, lecz efekt ten sam.

Nastepną sprawą jest odpalanie servera. Nie wiem czy to jest bląd, ani w jakim stopniu to szkodzi calej bazie danych, ale przy odpalaniu komendą script/server wyskakuje kilka “dziwów” w terminalu.

[quote=terminal]blazej@blazej-desktop:~/rails/libary$ script/server -p 3456
/usr/lib/ruby/1.8/xmlsimple.rb:275: warning: already initialized constant KNOWN_OPTIONS
/usr/lib/ruby/1.8/xmlsimple.rb:280: warning: already initialized constant DEF_KEY_ATTRIBUTES
/usr/lib/ruby/1.8/xmlsimple.rb:281: warning: already initialized constant DEF_ROOT_NAME
/usr/lib/ruby/1.8/xmlsimple.rb:282: warning: already initialized constant DEF_CONTENT_KEY
/usr/lib/ruby/1.8/xmlsimple.rb:283: warning: already initialized constant DEF_XML_DECLARATION
/usr/lib/ruby/1.8/xmlsimple.rb:284: warning: already initialized constant DEF_ANONYMOUS_TAG
/usr/lib/ruby/1.8/xmlsimple.rb:285: warning: already initialized constant DEF_FORCE_ARRAY
/usr/lib/ruby/1.8/xmlsimple.rb:286: warning: already initialized constant DEF_INDENTATION
/usr/lib/ruby/1.8/xmlsimple.rb:287: warning: already initialized constant DEF_KEY_TO_SYMBOL
=> Booting WEBrick…
=> Rails 2.1.0 application started on http://127.0.0.1:3456
=> Ctrl-C to shutdown server; call with --help for options
[2009-01-12 12:45:28] INFO WEBrick 1.3.1
[2009-01-12 12:45:28] INFO ruby 1.8.7 (2008-08-11) [i486-linux]
[2009-01-12 12:45:28] INFO WEBrick::HTTPServer#start: pid=5936 port=3456[/quote]
wszystko jest ok, gdy wchodze na http://localhost:3456/ jest ta stronka standardowa RORa.
Moze to ma jakies powiązania ze sobą?
Zapomnialem dodac, ze prosze o pomoc :smiley:
No ludzie! nikt nie zna odpowiedzi?
Zainstalowalem linuxa na nowo doszedlem do tego samego momentu i to samo sie dzieje ;/

@up juz sobie poradzilem z kodowaniem, ale co z dziwnym logiem przy uruchamianiu script/server? Spotkal sie ktos z takim czyms?
Chcialbym chociaz zobaczyc wypowiedz “sorry facet. kompletnie nie wiem” :d cokolwiek

sorry facet. kompletnie nie wiem

:wink:

A tak poważniej: zainstaluj sobie Mongrela (gem install mongrel) i zobacz czy powtarza się dziwny fragment logów.

no sprawa dziwna, ale jak gogle błędu nie zna ?? (sprawdz)

to zawsze mozesz wywalic wszystie zaleznosc z rub ror gemy , wyczyscic sie i zaczac na czystym jeszcze raz

2x @up Mongrel installed ;/ to samo
@up w tym logu smierdzi jakims initializem, ze juz jest wykonany? dobrze rozumiem? w pliku o nazwie xxxx… wiec moze jakos te pliki pozmieniac w kodzie? Wiem ze to ryzykowne ale pogoogluje… jak nic nie znajde to tu wróce :smiley:

Dokładnie, wygląda na to, że te stałe są inicjowane dwa razy.
Miałem coś podobnego przy odpalaniu testów przez rake test. W test_helper.rb inicjowałem kilka stałych, a że plik był wczytywany wiele razy (praktycznie przez każdy plik z testami), to skutkowały analogicznym ostrzeżeniem. Pomogło zastosowanie konstrukcji:

 SIMPLE_PI = 3,14159265 unless defined? SIMPLE_PI

Tak na szybko znalazłem coś podobnego, może coś ten link podpowie:
http://www.unwin.org/ruby_on_rails/tips/xml_simple_already_initialized_constant_warnings.html

pomoglo :stuck_out_tongue: Dzieki za link :smiley:

jak udało Ci się rozwiązać problem z kodowaniem