DNS Home.pl => Heroku hosting

Czesc,

Mam domene na DNS’ach home.pl, chce wykorzystac http://docs.heroku.com/custom-domains#dns-setup

Jak to ustrojstwo ustawic przez panel Home.pl ?

Pozdrowienia

Domena stoi na DNS home.pl?

Jeżeli tak, to w panelu klienta wybierasz “Konfiguracja domeny” a następnie “Edycja wpisów” i dodajesz rekordy A dla heroku.

[quote=skarlcf]Domena stoi na DNS home.pl?

Jeżeli tak, to w panelu klienta wybierasz “Konfiguracja domeny” a następnie “Edycja wpisów” i dodajesz rekordy A dla heroku.[/quote]
OK, rozumiem ze w panelu mam to ustawic, ale jak mam dodac trzy rekordy A dla jednego hosta z poziomu panelu ?

Pozdrowienia

“Konfiguracja domeny” -> “Edycja wpisów” -> “Dodaj element” [?]

hmm, no to ciekawe, w ten sposob mi sie nie udalo, po rozmowie tel z konsultantem dowiedzialem sie ze Home.pl wspiera po jednym wpisie rekordu A dla konkretnego hosta.

Jesli ustawiles to w taki sposob jak heroku wymaga, co Ci pokazuje polecenie:

 host <domena>

Pozdrowienia

Chyba nie zrozumieliśmy się :slight_smile:

Pytałeś o home.pl, więc odpowiadałem na podstawie własnego doświadczenia z ich panelem. Trzech rekordów A nie miałem potrzeby ustawiania dla jednej domeny, więc nie wiedziałem, że nie można tego zrobić. Swoją drogą dziwna sprawa z tym ograniczeniem. Może podepnij domenę pod inny serwer nazw i na nim zmień ustawienia rekordów A?

[quote=skarlcf]Chyba nie zrozumieliśmy się :slight_smile:

Pytałeś o home.pl, więc odpowiadałem na podstawie własnego doświadczenia z ich panelem. Trzech rekordów A nie miałem potrzeby ustawiania dla jednej domeny, więc nie wiedziałem, że nie można tego zrobić. Swoją drogą dziwna sprawa z tym ograniczeniem. Może podepnij domenę pod inny serwer nazw i na nim zmień ustawienia rekordów A?[/quote]
Masz racje, chyba sie nie rozumiemy, wiem ze moge sobie przedelegowac domene na inne DNS’y, ale wlasnie zalezy mi na home.pl, dlaczego ? Nie widzialem innej firmy poza megiteam, z tak dobrym supportem.
Gdyby to byla sprawa wyklikania w panelu trzech pol typu text nie wyglupialbym sie z tym na forum :slight_smile:

Mimo to dziekuje.

Pozdrowienia

Ja mam trochę odmienne zdanie na ten temat :wink:

A co do samego pytania, to jeżeli w supporcie nie są w stanie tego ustawić, to chyba nic nie poradzisz. Pamiętam, że kiedyś (chyba) w nazwa.pl jak musiałem ustawić dla jednego z klientów customowe wpisy, to po prostu wysłałem maila do supportu z listą wpisów i po 15 minutach wpisy były dodane.

Dziekuje za info, od dwoch dni probowalem sie z adminami home.pl dogadac, powiedzieli niet, nieda sie.

Wiec jak sie “nie da” poszedlem za rada Heroku i na http://www.zerigo.com/ sie dalo :slight_smile:

Co do “odmiennego zdania”, mozesz i miec, ale w ktorej fimie o trzeciej w nocy po jednym krotkim telefonie zrzuca Ci dump sql, skonwertuja go z latin2 na utf8 i postawia na ftp ? :slight_smile:

Pozdrowienia

W każdej, w której mają support 24h na dobę i trafię akurat na kompetentnego pracownika :wink: Z tym różnie bywa. Np. w ovh z reguły trafiam na ogarniętych ludzi z supportu, ale raz trafiłem na kogoś, kto cały czas próbował zrzucić winę na moją konfigurację i odbijał piłeczkę.

W beznadziejnej bieda-hostingowej gdzie nie masz nawet dostępu do shella żeby zrobić to samemu.

Mnie tez brak shella irytuje, ale co zrobic, za taka cene nie ma nic lepszego.

Dla powaznych zastowan stosuje sie lepsze rozwiazania :slight_smile:

Nie mam nic przeciwko Trabantowi, fajny jest, ale na podroz dookola swiata tez wyruszysz czyms innym…

Wychodzimy chyba poza temat, tak przy okazji :wink:

Pozdrowienia

[quote=astropanic]Dziekuje za info, od dwoch dni probowalem sie z adminami home.pl dogadac, powiedzieli niet, nieda sie.

Wiec jak sie “nie da” poszedlem za rada Heroku i na http://www.zerigo.com/ sie dalo :slight_smile:

Co do “odmiennego zdania”, mozesz i miec, ale w ktorej fimie o trzeciej w nocy po jednym krotkim telefonie zrzuca Ci dump sql, skonwertuja go z latin2 na utf8 i postawia na ftp ? :slight_smile:

Pozdrowienia[/quote]
Cześć!

Jak skonfigurowałeś to wszystko przez “zerigo.com”? Właśnie mam ten sam problem.

Pozdrawiam!

wchodzisz w konfiguracje domeny na home.pl i:
zewnetrzne serwery dns
a.ns.zerigo.net
b.ns.zerigo.net
c.ns.zerigo.net
d.ns.zerigo.net

I instalujesz addon zerigo…

Cześć.

Podbijam temat. Czy jest na forum ktoś komu udało się skonfigurować domenę (root domain) na home.pl tak aby była aliasem (cname) celującym w target dns zaparkowany na heroku?

Problem: Udało mi się skonfigurować poddomenę www.myshittyłebsajt.com tak, że śmiga jako alias do heroku, ale nie umiem tego skonfigurować dla głównej domeny. Albo jestem tępy, albo home.pl po prostu nie daje takiej możliwości. Jeśli to pierwsze to będę wdzięczny za kontakt na priv i podpowiedź co robię nie tak. Jeśli to drugie to chyba będzie trzeba zmienić operatora domeny :slight_smile:

Ł.

dla domeny głównej (bare domain) nie można definiować rekordu CNAME. Tutaj jest dobre wyjaśnienie:

Niektórzy providerzy pozwalają to zrobić, ale jest to niezgodne ze standardami i np. potrafi psuć pocztę email (z doświadczenia).