[Do zamknięcia]

[Temat do zamknięcia]

Nie chciałbym wyjść na pesymistę, ale prosiłeś o opinię starszyznę. A zgredy już takie są, że się czepiają…

Nie wiem jakie rzeczy teraz robisz w JS (jeśli zaawansowane, to się może przydać), ale generalnie Twój profil wygląda mi na 100% juniora. Ja Twój profil czytam tak: chłopak właśnie skończył studia, trochę dłubał na boku w JS i C, ale jest zainteresowany pracę w Ruby. Do przyuczenia.

Protip: zdanie “Poznałem też trochę X pisząc w niej kilka aplikacji na studiach czy na zaliczenie” w praktyce się czyta jako “brak praktycznej znajomości X”.

Odpowiadając na pytanie: zobacz ile ludzie płacą juniorom i dopasuj do tego oczekiwania.

Z tego co wiem, to dyplomy nie robią na pracodawcach RoR wrażenia, a znajomość angielskiego jest zakładana jako pewnik. Wrażenie robi natomiast wiedza zdobyta na uczelni. Jeśli się nauczyłeś dużo fajnych rzeczy, to zaprocentuje.

To ja też się przy(u)czepię :slight_smile:

Jeśli studiujesz w UK i masz doświadczenie zawodowe w pracy tam, to bez sensu wracać do Polski / szukać pracy w Polsce - tym bardziej, że jak mówisz “po drodze” Ci z pracą zdalną. Dlaczego nie poszukać pracy w UK w Railsach (a najlepiej takiej, która łączy/wymaga znajomości tych innych rzeczy, które liznąłeś, z Javą na czele). I niezależnie w US - jako osobie z UK będzię Ci o wiele prościej się przebić, niż gdybyś to samo próbował jako osoba z Polski bez doświadczenia z UK. Generalnie postarałbym się na Twoim miejscu wykorzystać swoje mocne strony: historię / doświadczenie pracowe/życiowe w UK, znajomość języka (zakładam że na poziomie zupełnie innym niż często tu wymagane “pozwalające na czytanie dokumentacji technicznej”) - w Polsce się to zmarnuje, “bazę” jaką jest programowanie w C (serio, moim zdaniem znajomość C bardzo pomaga w nauce/rozumieniu języków wyższego poziomu)

Jeśli z jakichś powodów chcesz/musisz wrócić do Polski, nadal próbowałbym znaleźć pracę (czyli pracodawcę) w UK, z perspektywą pracy zdalnej.

A jeśli wewnętrznie czujesz żyłkę/chęć sprawdzenia się w roli “sprzedawcy”, to polecam zaatakowanie platform freelancerskich i znalezienie pracy tam dla klienta z UK, USA albo Australii. Tak naprawdę sprowadza się to do 2ch rzeczy: 1) dobrego zaprezentowania siebie, 2) obiecania sprzedania/zrobienia tego, co ktoś chce kupic i 3) wywiazania się ze zobowiazania. Proste :slight_smile: Myślę, że fakt że jesteś w UK działa tu na plus.

Podsumowując: zanim zaczniesz patrzeć na sytuację pracową w Polsce, zbadaj “świat”, bo wydaje mi się że w Twoim przypadku jest to i “bliżej” i “łatwiej”.

@ponczek Dlaczego kasujesz wpisy? Forum jest po to by dzielić się informacjami. Każda z odpisujących tutaj osób poświęciła swój cenny czas. Może inne osoby teraz lub w przyszłości skorzystają z poruszonych tutaj problemów. Wygląda to teraz tak, że trzeba usunąć cały temat bo odpowiedzi do pustych tematów nie mają sensu.

2 Likes