DRUG no. 10

Miejsce: Chełmońskiego 12, budynek P-6, sala 12.
Czas: Drugi wtorek września tj. 14.09.2010 o godzinie 19.

Niniejszym otwieram propozycje tematów.
Z mojej strony postaram się przygotować krótką prezentację Rails 2.3.x vs 3.x, czy warto migrować, i podobnie z Ruby 1.8.7 vs 1.9

Wydaje się być interesujący, szczególnie dla mnie (kogoś początkującego).

Czy jest szansa (sens takiego tematu) jak optymalizacja wydajności RoRa? Czy z założenia jest już wszystko zoptymalizowane pod kątem wydajnościowym? :slight_smile:

Na co zwrócić uwagę podczas pisania aplikacji, które będą pracować w przyszłości przy dużych obciążeniach. Często pracodawcy wymagają doświadczenia z takmi projektami. Może ktoś się podzieli takimi doświadczeniami?

A propos potencjalnie dużych obciążeń też mogę dorzucić parę słów.

To ja też może coś dodam o tych dużych obciążeniach.

Mam jeszcze pomysł na prezentację o pluginach do wersjonowania, ale myślę, że ten temat o wydajności będzie długi i kontrowersyjny :slight_smile:

Jak będę we Wro to mógłbym opowiedzieć o Rails 3 + Engines na przykładzie admin panelu.

Normalnie jaki natłok tematów w tym miesiącu :wink: Ale damy radę.

To ja już swojego tematu nawet nie zareklamuję i zostawię na październik :wink:

Ok, to mój o wersjonowaniu też na październik

Nie ma mnie we wro do końca tygodnia, możecie śmiało zająć moje miejsce.

Ale już bawiłeś się nowymi Mountable Apps / Engines w Railsach 3.1/master by Drogomir? :smiley:

Przepraszam że się Wam tak wpieprzam, ale: gorąco polecam zrobić hackfest. Nam we WRUGu dało to takiego kopa, że hej!

Jeszcze tymi z 3.0rc. IMO są ciekawsze rzeczy do śledzenia na co dzień niż edgowe repo i bardziej mnie interesuje trzyzerowe “tu i teraz”. Ale nowinki przepatrzę i wrzucę kod ww. na GH na dniach.

No to wypeplałem, z 5 tematów zrobił się jeden. Marek może jednak jutro?

W razie czego mam jeszcze jeden kontrowersyjny temat na dyskusję (jakby tego o optymalizacji było mało) :wink:

Niech ktoś w końcu nagra spotkanie. Nie wierzę, że na sali nie będzie żadnego smartfona z kamerą HD. Ochotniczo zrobię post-processing.

Smartfony są, ale czy baterii wystarczy :wink:

Co do mojego tematu o wersjonowaniu - myślę, że jednak październik, bo to jest dość obszerne i na jutro nie zdążę. Ale o optymalizacji można gadać godzinami, więc sądzę, że nam starczy tematów.

Czyli będzie kółko dyskusyjne znowu :slight_smile:

Co do mojej propozycji na drugi temat, to chciałbym poznać wasze zdanie na temat Unobtrusive Javascript vs. Ajax a’la GMail.

A w razie czego z braku laku mogę postawić laptopa i wbudowaną kamerką nagrać spotkanie.

Jakby ktoś chciał jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie http://howfuckedismydatabase.com/ to już wie gdzie. :wink: