Druga edycja grupowych "korków" z Ruby/RoR - start 17.05.21

Hej,

Wiem, jak trudno jest wejść juniorom na rynek pracy, przejść przez procesy rekrutacyjne i wreszcie rozpocząć karierę. Wiem, że kursy dostępne na rynku szkolą z teorii, ale nie uczą, jak pracować. Chcę Ci pomóc zmierzyć się z tym wyzwaniem!

Organizuję nową edycję (poprzednia edycja) grupowych korypetycji online z Ruby/RoR dla osób, które chciałyby się przebranżowić lub podszkolić. Zdecydowanie nie jest to kurs (nie będę prowadzić Cię za rączkę!), a bardziej obóz przetrwania w symulowanych warunkach normalnej pracy.

W jaki sposób będziesz pracować?

• w tygodniowych sprintach, w oparciu o taski produktowe rozpisane jak w prawdziwym projekcie
  • będziesz pisać dużo specek
  • czytać dużo dokumentacji
  • oraz przeszukiwać internet w poszukiwaniu rozwiązań swojego problemu
  • każde zadanie zakończone będzie code review, po którym będziesz mógł przejść do kolejnego taska
  • po skończonym sprincie, przechodzisz do kolejnego
  • sprinty rozpisane są na tydzień, ale pracujesz w swoim tempie - kolejne taski zaczynasz, kiedy ukończysz poprzedni sprint
  • każdy pracuje na swoje konto, ale pomagamy sobie nawzajem - jak w prawdziwym zespole 🙂

Co zyskasz?

• stworzysz zaawansowany silnik e-commerce, który będzie świetną wizytówką przed potencjalnym pracodawcą
  • nauczysz się samodzielności, rozwiniesz umiejętność rozwiązywania problemów
  • zmierzysz się z wyzwaniami, które potencjalnie mogą pojawić się w pracy
  • przekonasz się, jaką moc daje team work
  • a wszystko to z ogromnym wsparciem z mojej strony

Funkcjonalności jakie stworzysz i czego się nauczysz:

Store front

• wyświetlenie produktów ze zdjęciami
  • wyszukiwarka full-text
    • przy okazji poznasz spektrum rozwiązań oraz ich wady i zalety
  • koszyk produktów
  • zakup produktu oraz dokonanie płatność
    • zaimplementujesz multi step checkout
    • zintegrujesz sklep z bramką płatniczą
  • kupony promocyjne
  • grupowanie produktów po kategoriach

Admin

• wyszukiwarka rekordów na podstawie zadanych parametrów
    • przejdziemy przez dwa popularne rozwiązania oraz ich wady i zalety
  • dynamiczne warianty produktów
  • zarządzanie stanami magazynowymi
  • użytkownicy oraz ich role
    • wykorzystasz pundita do autoryzacji użytkownika
    • zbudujesz od podstaw ACL, które pozwolą na dawanie bardzo granularnych uprawnień do zasobów sklepu
  • obsługa zamówień w aplikacji
    • nauczysz się jak zarządzać stanem rekordu w aplikacji tak aby nie stracić głowy
    • zaimplementujesz event logger
  • zarządzanie produktami
    • skonfigurujesz ActiveStorage pod upload zdjęć na S3
    • skonfigurujesz ActionText
  • zarządzanie kategoriami
    • zaimplementujesz bulk update
  • asynchroniczna obróbka zdjęć oraz wysyłka e-maili do klientów

API

• stworzysz RESTowe API z autentykacją oraz paginacją

Skończenie aplikacji powinno Ci zająć ~6-9 miesięcy.

Co powienieneś umieć nim dołączysz do grupy:

• podstawy HTML/CSS - sam dbasz o aspekty wizualne Twojej strony
  • podstawy Ruby i Rails. Powinieneś już teraz umieć samodzielnie stworzyć aplikacje typu blog
  • język angielski na poziomie czytania ze zrozumieniem dokumentacji technicznej

Jeśli jesteś kompletnie zielony to nic straconego. Odezwij się do mnie na PW, podrzucę Ci materiały do przerobienia.

Kim jestem?

Programuję komercyjnie w Ruby od 7 lat, a od 5 zajmuję się dodatkowo nauczaniem. Byłem mentorem na workshopach Netguru, Rails Girls czy Code Sensei. Nauczanie i programowanie to moje dwie pasje, a ich połączenie sprawia mi ogromną frajdę :slight_smile:

Mój LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/oskarlakner/

Startujemy 17.05. Koszt to 599 zł brutto / mc (wystawiam FVAT).

Jeśli masz jakieś pytania to się nie wahaj i pisz do mnie PW lub na oskar.lakner@gmail.com

2 Likes

Polecam, ale tylko tym, którzy są w stanie wygospodarować sporo czasu na pracę własną…

1 Like

Dzięki @yager za komentarz! <3 W tej edycji zmieniłem trochę format i teraz każdy może pracować w swoim tempie :slight_smile:

Ja też polecam. Oskar to na prawdę człowiek pełen pasji do nauczania :slight_smile:

2 Likes

Hej grupo.
Kurs warty uwagi - można tu zdobyć dużo praktycznej wiedzy której nie ma w książkach itp. A co w rezultacie przekłada się na jakość pisanego kodu.
Duży plus dla Oskara za zaangażowanie

1 Like

Mamy jeszcze 2 wolne miejsca :v: