Grupowe korepetycje RoR - dołącz do społeczności pasjonatów!

Hej,

Wiem, jak trudno jest wejść juniorom na rynek pracy, przejść przez procesy rekrutacyjne i wreszcie rozpocząć karierę. Wiem, że kursy dostępne na rynku szkolą z teorii, ale nie uczą, jak pracować. Chcę Ci pomóc zmierzyć się z tym wyzwaniem!

Jeżeli:

  • masz za sobą kilka szkoleń online z RoR, ale czujesz, że to za mało, żeby zacząć karierę w programowaniu,
  • przeglądasz ogłoszenia o pracę dla juniorów i nie znajdujesz tam nic dla siebie,
  • pracujesz już jako junior i czujesz, że stoisz w miejscu, nie rozwijasz się, a szansa na awans się oddala,
    to jesteś w dobrym miejscu! Od kilku lat prowadzę mentoring i szkolenia dla osób takich jak ty i wiem, jak Ci pomóc.

Organizuję nową edycję (poprzednia edycja) grupowych korepetycji online z Ruby/RoR dla osób, które chciałyby się przebranżowić lub podszkolić. Zdecydowanie nie jest to kurs (nie będę prowadzić Cię za rączkę!), a bardziej obóz przetrwania w symulowanych warunkach normalnej pracy.

W jaki sposób będziesz pracować?

  • w tygodniowych sprintach, w oparciu o taski produktowe rozpisane, jak w prawdziwym projekcie
  • będziesz pisać dużo specek
  • czytać dużo dokumentacji
  • oraz przeszukiwać internet w poszukiwaniu rozwiązań swojego problemu
  • robić i otrzymywać code review
  • sprinty rozpisane są na tydzień, ale pracujesz w swoim tempie - kolejne taski zaczynasz, kiedy ukończysz poprzedni sprint
  • każdy pracuje na swoje konto, ale pomagamy sobie nawzajem - jak w prawdziwym zespole 🙂

Co zyskasz?

  • stworzysz zaawansowany silnik e-commerce, który będzie świetną wizytówką przed potencjalnym pracodawcą
  • nauczysz się samodzielności, rozwiniesz umiejętność rozwiązywania problemów
  • zmierzysz się z wyzwaniami, które potencjalnie mogą pojawić się w pracy
  • przekonasz się, jaką moc i motywację daje społeczność
  • a wszystko to ze wsparciem zespołu mentorów

Funkcjonalności jakie stworzysz i czego się nauczysz:

Store front

  • wyświetlanie produktów ze zdjęciami
  • wyszukiwarka full-text
    • przy okazji poznasz spektrum rozwiązań oraz ich wady i zalety
  • koszyk produktów
  • zakup produktu oraz dokonanie płatność
    • zaimplementujesz multi step checkout
    • zintegrujesz sklep z bramką płatniczą
  • kupony promocyjne
  • grupowanie produktów po kategoriach

Admin

  • wyszukiwarka rekordów na podstawie zadanych parametrów
    • przejdziemy przez dwa popularne rozwiązania oraz ich wady i zalety
  • dynamiczne warianty produktów
  • zarządzanie stanami magazynowymi
  • użytkownicy oraz ich role
    • wykorzystasz pundita do autoryzacji użytkownika
    • zbudujesz od podstaw ACL, które pozwolą na przydzielanie bardzo granularnych uprawnień do zasobów sklepu
  • obsługa zamówień w aplikacji
    • nauczysz się jak zarządzać stanem rekordu w aplikacji tak, aby nie stracić głowy
    • zaimplementujesz event logger
  • zarządzanie produktami
    • skonfigurujesz ActiveStorage pod upload zdjęć na S3
    • skonfigurujesz ActionText
  • zarządzanie kategoriami
    • zaimplementujesz bulk update
  • asynchroniczna obróbka zdjęć oraz wysyłka e-maili do klientów

API

  • stworzysz RESTowe API z autentykacją oraz paginacją

Stworzenie pełnej, działającej aplikacji powinno Ci zająć ~6-9 miesięcy.

Poprzednie edycje udowodniły nam, że uczycie się w różny sposób i macie różne potrzeby, dlatego w najbliższej edycji proponujemy 2 opcje:

Pierwsza opcja opracowana jest dla tych, którzy chcą nauczyć się kodować mając dostęp do społeczności podobnych do siebie zapaleńców. Co dostaniesz/zyskasz?

  • taski produktowe rozpisane na sprinty, na bazie których zrealizujesz projekt
  • cotygodniowe sesje pair programmingu z mentorem oraz innymi uczestnikami pomogą Ci nauczyć się debuggować problemy
  • po rozwiązaniu każdego taska otrzymasz nagranie z rozwiązaniem mentora

Cena: 159 zł/m-c

Druga opcja przygotowana jest dla osób, które oprócz samego rozwoju umiejętności kodowania oczekują więcej wsparcia ze strony mentora. Jest to opcja dla bardziej wymagających, w której kładziemy większy nacisk na naukę pracy na projekcie i personal development. Dostaniesz wszystko to, co pierwszej opcji oraz:

  • code review Twoich tasków będzie robić mentor
  • podczas spotkań i warsztatów z PM-em poznasz podstawy Agile i SCRUMa
  • przy współpracy z mentorem, będziesz robić code review innym kursantom
  • comiesięczne konsultacje z mentorem pomogą Ci w realizacji Twoich celów - uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, zweryfikujesz wiedzę, mentor pomoże Ci przygotować się do interview i zaplanować Twoją ścieżkę przez IT

Cena: 599 zł/m-c

Żeby dołączyć do grupy, upewnij się, że znasz:

  • podstawy HTML/CSS - to Ty dbasz o aspekty wizualne Twojej strony
  • podstawy Ruby i Rails - samodzielnie potrafisz stworzyć aplikację typu blog
  • język angielski na poziomie czytania ze zrozumieniem dokumentacji technicznej

Jeśli dopiero myślisz o nauce programowania - nic straconego. Odezwij się do mnie na PW, podrzucę Ci materiały do przerobienia.

Kim jestem?

Programuję komercyjnie w Ruby od 7 lat, a od 5 zajmuję się dodatkowo nauczaniem. Byłem mentorem na workshopach Netguru, Rails Girls czy Code Sensei. Nauczanie i programowanie to moje dwie pasje, a ich połączenie sprawia mi ogromną frajdę :slight_smile:

Mój LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/oskarlakner/

Jeśli masz jakieś pytania to się nie wahaj i pisz do mnie PW lub na oskar.lakner@gmail.com

4 Likes

Polecam, ale tylko tym, którzy są w stanie wygospodarować sporo czasu na pracę własną…

1 Like

Dzięki @yager za komentarz! <3 W tej edycji zmieniłem trochę format i teraz każdy może pracować w swoim tempie :slight_smile:

1 Like

Ja też polecam. Oskar to na prawdę człowiek pełen pasji do nauczania :slight_smile:

3 Likes

Hej grupo.
Kurs warty uwagi - można tu zdobyć dużo praktycznej wiedzy której nie ma w książkach itp. A co w rezultacie przekłada się na jakość pisanego kodu.
Duży plus dla Oskara za zaangażowanie

1 Like

Mamy jeszcze 2 wolne miejsca :v:

Jeszcze 3 wolne miejsca :upside_down_face:

Dzięki za zainteresowanie! Na tą edycję mamy już grupę zapełnioną :tada:. Następną grupę wystartujemy niebawem :v:

1 Like

Wiem, że po czasie, ale na przyszłość też polecam kursy organizowane przez Oskara!

1 Like

Startujemy z nową edycją pełną zmian. Wszystkie szczegóły znajdziecie w pierwszym poście.

Mamy 4 wolne miejsca. Zapraszam do kontaktu :wave:

tak jak napisał ktoś wyżej - można nauczyć się rzeczy których nie ma w książkach/ standarowych kursach + przepuścić sporo kodu przez palce - szczerze polecam :slight_smile:

1 Like

Bardzo polecam! Jeśli planujesz dopiero zostać Juniorem to w te kilka miesięcy zdobędziesz doświadczenie, którego nie da się uzyskać ucząc się samemu. Jeśli pracujesz już jako Junior Dev to nauczysz się naprawdę dobrych praktyk a przede wszystkim dołączysz do super społeczności :muscle:

1 Like

Czy w tym roku robicie taki kurs?

Hej @Kulas97! Tak prowadzimy nieprzerwanie nasze grupowe korypetycje. Dołączyć możesz w dowolnym momencie :raised_hands:

Cześć, dzieki za odpowiedź. Mam pare pytań. Po pierwsze jak czesto / w jaki dni i godz sa zajęcia. Cz jest to platforma z filmami czy korki na żywo w formie jakis webinarów. Jakie materiały przerobic, bo pisałes ze trzeba miac jednak znajomosc Rubiego, html i css opanowany jako tako… I jak się wgl zapisać :slight_smile: bo troche mało szczegółow w poście . Dzieki za odpowiedz

@Kulas97 jest to platforma, korki na żywo oraz społeczność w jednym :). Na dobrą sprawę, aby dołączyć potrzebujesz znać tylko Git oraz podstawy Ruby, resztę nauczysz się już w trakcie.

Jeśli chcesz dołączyć to podeślij mi swój e-mail to zaproszę Cię na nasz Discord

PS. 2 tygodnie masz za darmo, aby sprawdzić czy to jest dla Ciebie :v:

Hej. bylbym zainteresowany kursem, może podesle Ci mejla, byśmy sie dogadali :slight_smile: pozdr

pewnie, podsylaj Lukaszu!

Hej, dorzucę swoją opinię na temat “korków RoR”. Na kurs trafiłem z polecenia kolegi który z pomocą Oskara i kolegów zmienił pracę i jest zadowolony.
Ja naukę rozpocząłem jakoś przed świętami, czyli w połowie grudnia. Mam za sobą ponad dwa miesiące klepania kodu, czytania dokumentacji, pair programmingu, pomagania innym jak i proszenia o pomoc :). Myślę że bardzo dawno nauka czegokolwiek nie dawała mi takiej satysfakcji jak tu. A satysfakcja jest bo są postępy i to ogromne. Mega się cieszę że trafiłem w to miejsce, bo powiem że dawniej jak starałem się zabierać za naukę jakiegoś języka programowania to trochę nie widziałem sensu w tych zadaniach które sobie dobierałem, niby coś się uczyłem, ale nie czułem że jest to wiedza z którą mógłbym zacząć zarabiać. Teraz jest inaczej, teraz czuje że uczę się tego co jest potrzebne by pracować w tym zawodzie i czuje że jestem coraz bliżej zmiany pracy :slight_smile:

3 Likes