Dziś w TVP Anatomia Startupu

http://www.telemagazyn.pl/film/anatomia-startupu-1574344/

Film o wschodzących gwiazdach polskiego biznesu, które w wieku dwudziestu kilku lat zarobiły pierwszy milion. Dokument pokazuje bohaterów, którzy pierwsze kroki w świecie biznesu stawiali dzięki tzw. startupom. Młodzi ludzie podjęli ryzyko, by spełnić marzenia. Autorzy przyglądają się ich sukcesom zawodowym i codziennemu życiu. Zostają stworzone portrety psychologiczne, próbujące dać odpowiedź na pytanie, jak należy myśleć, by odnieść globalny sukces i jaką cenę trzeba ponieść, by znaleźć się na szczycie.

Czas trwania: 51 minut, Gatunek: Film dokumentalny
Reżyseria: Aleksander Dembski

Straszny film, dobrze, że robienie startapów tak nie wygląda.

Słowo “anatomia” w tytule filmu + TVP kojarzy mi się tylko z jednym. Dziękuję.

Hej.
Dlaczego straszny?
Jak wygląda robienie startapów?

@mleszcz :stuck_out_tongue:

1 Like

Ciekawe … albo przedmówcy oglądali film wcześniej. Albo wykazują postawę “nie wiem, to się wypowiem”, w szczególności meek. Gratuluję :wink:

Film był dobry, na pewno jest to film o tych startupach co jakieś pieniądze przynoszą i zatrudniają ludzi. Na pewno nie jest to film o osobach robiących jakiś hobby projekt po pracy - chociaż oczywiście pokazane firmy mogły taki etap przechodzić. W skrócie, dobrze zobaczyć znajome twarze w TV. Na pewno celem była inspiracja i moim zdaniem cel ten został osiągnięty. Szkoda tylko, że film tak późno.

1 Like

Szkoda, że nie pokazali żadnego przykładu startapu zrobionego przez kogoś kto ma już rodzinę.
Jestem przekonany, że takie są. Chyba, że film był profilowany jako zajawka dla studentów.

Z tego co wiem, to Sadowski z Brand24 ma żonę i dzieci. Żonę miał na pewno na samym starcie firmy. Tak więc co najmniej jeden był. Artur Racicki z social wifi ma dziecko z tego co wiem. Na pewno film był trochę podkolorowany, ale taka już rola filmów :slight_smile:

Obie emisje filmu (podane w linku) miały miejsce przed wypowiedziami, do których się odnosisz.

Dla tych co nie widzieli film jest też na VOD: http://vod.tvp.pl/25667436/anatomia-startupu