Ember z rails - połączyć czy oddzielić?

Witam.
Rozkminiam co będzie lepsze. Połączenie railsów z ember(aplikacja ember w railsach, a dokładnie assets/javascript), czy oddzielić całkowicie backend z fronted’em w oddzielnych folderach? Jestem początkującym i nie wiem czy samo ember ładnie kompiluje mi javascript na produkcji naprzykład. Drugi problem to taki, że jestem przyzwyczajony do coffeescript i haml w railsach, natomiast w ember jest nim emberscript z emblem i czy ładować te biblioteki z poziomu gemów, czy z poziomu npm do aplikacji, żeby było jak najmniej problemów przy deploy. Mam nadzieję, że nie namieszałem :smile:
Jak to wygląda w praktyce ?
Pozdrawiam i wesołych świąt :slight_smile:

rozdzielic

od strony FR - ember-cli
od strony backendu - cokolwiek co wystawi api

Rozdzielić.

Łatwiej będzie ci zainstalować zależności z ember-cli, wszystkie pluginy powstają pod ember-cli.
Jest to teraz oficjalny i rekomendowany sposób budowania emberowych aplikacji. Oficjalne tutoriale do najnowszej wersji zostały już przepisane by uwzględniać strukturę ember-cli.

Rozdzielić, ok :slight_smile: A jak wygląda sprawa deploy’u takich dwóch apek(frontend i backend) np.: na heroku ? Później jakoś to wszystko trzeba połączyć :smile:

Aplikacja ember-cli po skompilowaniu to zestaw statycznych plików, więc wystarczy wrzucić je do publika przed deploymentem. Na przykład: http://stackoverflow.com/questions/25358649/deploy-ember-cli-rails-app-in-heroku

1 Like

Ok, dzięki za informację. Pozdrawiam wszystkich i miłego dnia :slight_smile:

jak ember to tylko ember-cli.

W developmencie używamy ember-cli-rails (z małym patchem na config unicorna: https://github.com/rwz/ember-cli-rails/issues/85). W trybie produkcyjnym robimy deploy przez redisa z małą modyfikacją pozwalającą na przęłączanie aktywnego brancha przy użyciu ciasteczka.

1 Like

Brzmi interesująco. Mógłbyś coś więcej napisać na temat deploymentu na produkcję?