Erubis, automatycznie escapowanie

Witajcie
zainteresowałem się ostatnio systemem szablonów erubis.
Ciekawą rzeczą wydało mi się automatyczne escapowanie danych - jednak po szybkiej zamianie erba na erubis pokazała się sieczka - calutki kod jest escapowany (nawet stylesheet_link_tag,javascript_include_tag) - w tych wypadkach zamieniłem więc na

<%== stylesheet_link_tag(..)%> <%== javascript_include_tag (..)%>
sama treść również była strasznie escapowana, więc <%= yield %> zamieniłem na <%== yield %>.
Problem w tym, że teraz wszystkie link_to, render_partial są również escapowane - a to chyba nie o to w tym chodzi, żeby tego typu dane były escapowane, tylko te ‘potencjalnie niebezpieczne’ (czyli wyświetlanie zwykłych zmiennych ( typu:<%= @page.content %> ) ) - czy może jednak się mylę, i warto odpalić wyrażenie regularne, i w całym projekcie zamienić rendery i link_to aby nie były escapowane ?
aha, erubis łączę z railsami w następujący sposób:
/config/initializers/erubis.rb:

[code=ruby]# Via http://www.kuwata-lab.com/erubis/users-guide.05.html#topics-rails

The above link also references an optional patch that can be applied.

require ‘erubis/helpers/rails_helper’

These are optional settings:

Erubis::Helpers::RailsHelper.init_properties = { :escape => true, :escapefunc => ‘h’ }
Erubis::Helpers::RailsHelper.engine_class = Erubis::FastEruby #Erubis::Eruby # or Erubis::FastEruby

Erubis::Helpers::RailsHelper.show_src = false

Erubis::Helpers::RailsHelper.preprocessing = true[/code]