eWnioski.pl

Press release from Monterail.com :slight_smile:

Wykonaliśmy nową aplikację na zlecenie e-point SA. Aplikacja działa pod adresem https://eWnioski.pl/ i zaspokaja istniejącą potrzebę - generowanie formularzy, które składamy w urzędach :slight_smile:

Aplikacja wykorzystuje autorską technologię e-point SA, która nazywa się ActiveForms i służy do wyklikiwania i obsługi złożonych formularzy. To takie wufoo na sterydach.

Jak to dokładnie działa? To proste - wprowadzamy do formularza online tylko niezbędne dane, a logika w nim zaszyta wie co już z nimi zrobić - wie co i jak wyliczyć i gdzie wstawić do szablonu. Efektem jest plik PDF gotowy do wydruku, który możemy zanieść do urzędu. Oczywiście wydruk wygląda dokładnie tak jak oryginalny wzór urzędowego formularza.

Gdzie tu nowość? Ano w tym, że osoba, która ma do załatwienia sprawę nie musi wiedzieć gdzie i co wpisać w formularzu - zbierane są tylko niezbędne dane, a reszta dzieje się automagicznie.

Ciekawostki:

  • nasza railsowa aplikacja jest zintegrowana z ActiveForms,
  • ActiveForms obsługuje tworzenie i renderowanie formularzy online oraz plików PDF,
  • aplikacja railsowa obsługuje cały proces, w który wchodzi również pobieranie opłaty za wygenerowanie formularza,
  • ActiveForms poprzez osadzone w formularzach komponenty JS pobiera kontekstowo niezbędne dane (np. lista urzędów skarbowych dla zadanego powiatu) z aplikacji wykorzystującej framework Sinatra.

Póki co tyle na początek, więcej formularzy i funkcji eWnioski.pl w drodze :slight_smile: Miłego klikania.

Geniusz! :wink:

Jak tylko będę musiał coś wypełnić to na pewno skorzystam, bo nienawidzę wizyt w urzędach, więc wolę tylko przyjść z przygotowanym w domowym zaciszu druczkiem :smiley:

Lubie to. :slight_smile:

Rozumiem, że na razie są tylko 4 wnioski dostępne i nie ma logowania?

Podoba mi się to!

Na razie są tylko cztery wnioski, ale będzie ich więcej, dojdą też konta, także będzie jeszcze wygodniej.

[quote=tjeden]Lubie to. :slight_smile:

Rozumiem, że na razie są tylko 4 wnioski dostępne i nie ma logowania?[/quote]
Zgadza się. Konta użytkowników wydały się zbędne.

Nawet mi się podoba brak kont, ale nie wiedziałem gdzie zacząć, bo szukałem wielkiego przycisku zarejestruj się, lub zacznij. :slight_smile:

To jak w końcu z tymi kontami? :slight_smile:

To jak w końcu z tymi kontami? :)[/quote]
Na razie ich nie ma, bo przy obecnej funkcjonalności nie było warto. Co nie znaczy, że później nie będzie :slight_smile:

Fajne!

Fajny serwis. Konta napewno kiedyś się przydadzą żeby nie wpisywać pare razy tych samych danych.
Zauważyłem że strony formularzy nie mają doctype ani żadnych atrubutów w tagu html, to specjalnie ?

Sam szukałem niedawno takiego serwisu - wkurza mnie wypełnianie wniosków w formularzach pdf, których najczęściej nie da się zapisać…

Bardzo dobry pomysł! :slight_smile: