Exlibri.pl - przekażemy w dobre ręce

Witam,

Trochę ponad rok temu założyliśmy serwis http://exlibri.pl/.

Ideą serwisu jest bezpłatna wymiana książek między użytkownikami. W przeciwieństwie do serwisów typu podaj nie ma zbierania punktów za książki ale wymiana następuje bezpośrednio między użytkownikami. Do tego książki można wymieniać wiele-do-wielu + renegocjować wymiany.

Aktualności o serwisie:

  • jest obecnie dobrze wypozycjonowany 1 miejsce fraza ‘wymiana książek’, 3 ‘książki używane’ itd
  • zarejestrowanych około 500 userów
  • 1850 dodanych książek
  • złożono 670 ofert wymiany
  • Ruch około 1600 unikalnych odwiedzin miesięcznie

Strona nie spełniła naszych oczekiwań (liczyliśmy na większy ruch a jest raczej mizerny), stąd dość szybko ostygł zapał ;-).

Użyte technologie

  • memcached (dalli)
  • mysql
  • ruby 1.8.7
  • rspec
  • unicorn/nginx

Zrzut rake stats:

+----------------------+-------+-------+---------+---------+-----+-------+ | Name | Lines | LOC | Classes | Methods | M/C | LOC/M | +----------------------+-------+-------+---------+---------+-----+-------+ | Controllers | 664 | 531 | 22 | 80 | 3 | 4 | | Helpers | 212 | 175 | 0 | 32 | 0 | 3 | | Models | 736 | 526 | 29 | 46 | 1 | 9 | | Libraries | 39 | 32 | 1 | 2 | 2 | 14 | | Integration tests | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | | Functional tests | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | | Unit tests | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | | Model specs | 683 | 485 | 0 | 0 | 0 | 0 | | Controller specs | 998 | 689 | 0 | 0 | 0 | 0 | | Helper specs | 60 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | | Mailer specs | 5 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | +----------------------+-------+-------+---------+---------+-----+-------+ | Total | 3397 | 2458 | 52 | 160 | 3 | 13 | +----------------------+-------+-------+---------+---------+-----+-------+ Code LOC: 1264 Test LOC: 1194 Code to Test Ratio: 1:0.9
Planujemy zamknąć serwis ale jeżeli ktoś ma czas, siły i widzi w serwisie potencjał to chętnie przekażemy takiej osobie nieodpłatnie kod, baze + domene.

Czekamy na ewentualne pytania dot serwisu tutaj, jesli ktoś jest chętny proszę o maila na PW

ciężko mi się wypowiadać na temat zaawansowania tego od strony RoR gdyż nie jestem takim jeszcze guru bym mógł się na ten temat mądrzyć z sensem :slight_smile: natomiast

  1. Po pierwsze gratuluje pomysłu - życzę by wam nie zabrakło zapału w rozwijaniu jego
  2. Po drugie - idea fajna - natomiast z mojego punktu widzenia UX mówiąc delikatnie pozostawia WIELE do życzenia - nie chcę mi się tu pisać wypracowania bo takie by trzeba było napisać jak checie parę fajnych sugestii to napisz na priv przegady na skype/hangout’cie

trzymam kciuki!

nie będziemy kontynuowac prac nad serwisem i przekazujemy w takim stanie jak jest :wink:

@runge dostajesz maile pw odemnie?

Ok, serwis został przekazany użytkowniczce mgd, która to pracuje w zespole nad serwisem http://booka.net.pl/

dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i zainteresowanie:)