ExtJS a url aplikacji

Od niedawna używam ExtJS i moje pytanie pewnie będzie lamerskie. Niestety nie udało mi się sensownie sformułować pytania do Google, bo dostaję same śmieci.

A problem jest taki - mam aplikację w Rails, której URL jest zagnieżdżony, tzn. server.com/app. Wydawało mi się, że wszystko pięknie śmiga, tzn. pod Linuksem jeśli był request do ‘controller/action’ to trafiał on tam gdzie trzeba. Niestety, pod Windowsem (w tej samej przeglądarce, o zgrozo) nazwa aplikacji (app) wycinana jest z requesta no i oczywiści aplikacja nie działa.

Może ktoś miał podobny problem albo wie jak sensownie sformułować zapytanie do Google?

ostro. A jak w ExtJS ustawiasz ścieżki?

Oczywiście jako względne np.

url = 'api/node'; this.loader = new Ext.tree.TreeLoader({dataUrl:url});

Rozumiem że starasz się uniknąć zapisywania prefiksu w kodzie javascript na sztywno. Ale może w takim razie warto go ustawic dynamicznie w skrypcie in-line w sekcji head w layoucie, przypisując do jakiejś zmiennej JavaScript, i używać tej zmiennej wszędzie gdzie tworzysz urle.

Alternatywnie, i może nawet lepiej, pooszukaj czy jest jakaś możliwość wyciągnięcia ścieżek i ich nazw z railsowego routera i przeniesienie tego do js, znalazłem: http://tore.darell.no/pages/javascript_routes ale nie używałem nigdy.

W kodzie źródłowym API dla samego ExtJS, widziałem document.location.href + '...'
i tak zrobię. Ale jest to rozwiązanie tak “mokre”, że szkoda słów (don’t be wet, be DRY :wink: ).