Gem Devise a wersja Ruby

Witajcie,
napotkałem pewien problem przy pracy nad nowym projektem w RoR.
Korzystam z Ruby 2.0.0 p643 oraz Rails 4.2.1 (Windows 10 x64).
Do tej pory nie miałem większych problemów z gemami, a jeśli już to z pomocą wujka Google i StackOverFlow udawało mi się problem rozwiązać.
Przy projektach, które zrobiłem do tej pory, do rejestracji userów wykorzystywałem głównie gem Devise w wersji 4.0.0 i działał on bez zarzutu. Do teraz, ponieważ w tej chwili dla Ruby w wersji 2.0.0 nie mogę zainstalować żadnej wersji Devise.
Jak mówi komunikat poniżej, wymagane jest Ruby >= 2.1.0.

Gem::InstallError: devise requires Ruby version >= 2.1.0.
An error occurred while installing devise (4.1.0), and Bundler cannot continue.
Make sure that `gem install devise -v '4.1.0'` succeeds before bundling.

Czy jedynym rozwiązaniem jest update Ruby do nowszej wersji?

Jeśli devise 4.0.0 działa, to chyba sam sobie odpowiedziałeś - czyli drugim rozwiązaniem jest downgrade wersji gema :wink:

Chyba mnie nie zrozumiałeś. W tej chwili nie mogę zainstalować ani wersji 4.0.0 ani nowszej, ponieważ wyskakuje błąd z wersją Ruby jak wyżej. Jeszcze w kwietniu nie było tego problemu.

Hm, wygląda na to, że devise od wersji 4.0 faktycznie wymaga rubiego przynajmniej 2.1 (https://github.com/plataformatec/devise/blob/v3.5.9/devise.gemspec#L19 vs https://github.com/plataformatec/devise/blob/v4.0.0/devise.gemspec#L19). Jesteś pewien, że kombinacja devise 4.0 i ruby 2.0 kiedykolwiek Ci działała? Tak czy inaczej raczej nic innego nie pomoże, albo upgrade rubiego do 2.1, albo downgrade devise do 3.5.9.

Tak, do tej pory zawsze używałem Devise w wersji 4.0.0.rc2 i Ruby 2.0.0.

Rzeczywiście z wersją 3.5.9 działa - dzięki za nakierowanie bo akurat tej wersji nie sprawdziłem wcześniej :slight_smile: