Gem do pobierania emaila i nazwy z facebooka

cześć,
czy jest jakiś gem, który pozwoli mi tylko wypełnić pola(email i nazwa) w formularzu za pomocą facebooka czy googla?

Jak się za to zabrać?

chyba nie do końca to co chcesz, ale jest Omniauth. Obejrzyj railscasty.

z facebooka chyba się emaila wyciągnąć nie da :slight_smile:

Z facebooka sie da z twittera nie. Jak nie chcesz calego omniauth moglbys uzyc tego

Lepiej bedzie jak opiszesz co chcesz zrobic dokladnie

Już piszę, choć nie wiem czy dam sobie z tym radę wczoraj próbowałem z openid i googlem.

Ogólnie użytkownik wypełnia formularz. Chciałem przed wypełnieniem formularza dać mu możliwość kliknięcia w link do googla, facebooka aby w formularzu email i nazwa zostały wypełnione za niego ale miał możliwość wypełnienia innych pól.

[quote=regedarek]Już piszę, choć nie wiem czy dam sobie z tym radę wczoraj próbowałem z openid i googlem.

Ogólnie użytkownik wypełnia formularz. Chciałem przed wypełnieniem formularza dać mu możliwość kliknięcia w link do googla, facebooka aby w formularzu email i nazwa zostały wypełnione za niego ale miał możliwość wypełnienia innych pól.[/quote]
mozesz uzyc sdk ktore podalem w poprzednim poscie albo obejrzec to

W tym odcinku ryan tworzy uzytkownika przez jego konto twittera. Twitter nie udostepnia maila uzytkownika wiec pokazuje jak przerobic wszystko aby uzytkownik podal swoj email a username sciagnal z TW

ps: w ostatnich wersjach omniauth zaszly pewne zmiany wiec zapoznaj sie z ich strona na github

Udało się użyłem Omiauth2

Teraz zastanawiam się jak podejść do wypełniania formularza?
Napisać nowy kontroler do uwierzytelniania. Tylko jak potem te dane: email i name przekazać Rails Way do formularza? Za pomocą session[:email]?