globalize2 i globalize2_versioning

mam juz w swojej aplikacji wielojezycznej model Article, a w nim translates :title, :content. Wszystko dziala bez zatrzezen, ale teraz potrzebuje dolozyc wersjonowanie mojego modelu. Naturalny wydawal sie wybor globalize2_versioning, ale plugin ma dosc szczegolna dokumentacje: http://github.com/joshmh/globalize2_versioning
probuje zatem wywnioskowac, jak to ma dzialac z kodu, w koncu nie jest tego duzo, ale mam problemy.

Wnioskuje na podstawie testów i http://github.com/joshmh/globalize2_versioning/blob/master/test/data/post.rb, ze linijke zaczynajaca sie od translates musze zamienic na translates :title, :content, :versioned => [ :content ], :limit => 5

Dolozylem takze do tabeli article_translations dwa pola version i current. Niestety, efektu nie ma zadnego. tworzac nowy obiekt czy pobierajac istniejacy nie mam dostepnych metod instancji, ktore udostepnia ten plugin, nowe pola w bazie nie sa w ogole uzywane.
Czego zabraklo?

Dziekuje za wszelka pomoc. Dodam, ze moje railsy to 2.3.5.

Josh niestety zajął się sprzedawaniem gitar i od roku z hakiem ma wywalone na swoje projekty :confused:
Generalnie biblioteka, jak wszystkie Josha, potrzebuje maintainera – może chciałbyś zostać? Zgłoś się do Josha, najlepiej za pośrednictwem Svena Fuchsa (svenfuchs – taki ma login na githubie i twitterze), maintainera globalize2. A najlepiej sforkuj :slight_smile:

Sam globalize2 w ciągu ostatniego półrocza zmienił API co najmniej raz (patrz commity w moim http://github.com/tomash/easy_globalize2_accessors) , więc jeśli ten plugin ostatni update miał w lutym’09, to raczej nie ma prawa działać out-of-the-box.

BTW, w sumie nie wiedziałem że istnieje taki fajny dodatek, trzeba by się tym zainteresować.

dzieki :slight_smile: to znaczy, ze musze szukac przyczyny glebiej.
jesli uda mi sie to reaktywowac wtedy skorzystam z Twojego pomyslu.

Jak będziesz miał pytania dot. użycia jakichś fragmentów globalize, to uderz do mnie na jabberze (jest na mojej stronie), może razem to rozkręcimy :slight_smile:

Podepnę się pod temat. Przepisuję jedną z firmowych aplikacji z 1.2 do 2.3.5. W tej chwili tlumaczenia sa oparte o stary globalize i tlumaczenia w bazie danych. Są to tylko tlumaczenia widokow, bez tlumaczen modeli. Chcę to przenieść na Globalize2, chyba tak najlatwiej (?). Tylko teraz to już się pogubiłem. Raz widzę przykład z gemem i18n, innym razem zaciągany jest plugin z taga 1.1.0. Jak to w koncu się robi?!