Hamachi, sieć do testów stron


#1

Cześć,
Znalazłem dawno temu program Hamachi, służy on do zakładania drobnych sieci (maks. 5 użytkowników).
Na Linuxa jest wersja konsolowa, na Windowsa z interfejsem graficznym.
Każdy użytkownik który dołącza do sieci ma przydzielony swój adres IP, który jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników.
Do testów stron, przez betatesterów jest całkiem niezły.


#2

Równie dobrze możesz używać localtunnel

http://progrium.com/localtunnel/


#3

Localtunnel czasami może nie działać, wtedy przydatnym programem jest: Ngrok.


#6

Polecam http://digitalocean.com/ za $5. Instalowanie i konfigurowanie czegokolwiek tylko po to, żeby przetestować stronę brzmi jak monstrualny overkill.


#7

Czyli, że według Ciebie łatwiej skonfigurować i zrobić deploy wraz z np. background workerami, migracjami, osadzonymi jakimiś danymi itd., niż uruchomić proxy za pomocą jednej komendy? Do pokazania klientowi na godzinę?


#8

Do pokazania klientowi na godzinę proponuję ssh -R. Klienci w dzisiejszych czasach chcą testować sobie na swoich iPadach i innych, więc jakieś dziwne VPNy to proszenie się o kłopoty (zwłaszcza, kiedy można w tak banalny jak w/w sposób wytunelować sobie port 80 na świat).


#9

Koniec końców, jak ciężko jest zrobić “cap staging deploy”? Każdy sensowny bolierplate projektu powinien brać pod uwagę deployment. To nie jest w końcu rocket science, z założenia kiedyś to będzie miało działać produkcyjnie. Co więcej, projekt który robi więcej iż jedna osoba powinien obok CI mieć developerską wersję z bieżącego mastera…


#10

Pewnie, że powinien. Co więcej, najlepiej zacząć stosować wybrany git-flow, aby uniknąć bałaganu na serwerach. Co do staging (lub dev) - pewnie, że jest to lepsze rozwiązanie. Generuje to jednak koszty, co nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli klient płaci, to nie ma co się zastanawiać. :wink:


#11

W świetle $5 za VPS, trudno mówić o kosztach. Podobnie kwestia przygotowania sobie deploymentu na tego VPSa to również bardziej minuty niż godziny. Dlatego też nie bardzo rozumiem komplikowanie sobie i klientowi (czy beta-testerom) życia rozwiązaniami typu Hamachi. :wink:


#12

Obok localtunnel jest też https://forwardhq.com/