Hej!

Czesc, jestem poczatkujaca w RoR i wlasnie dostalam pierwsza prace. Nie mam wielkiego doswiadczenia wiec pewnie bede czesto pytala was o rade przy kolejnych taskach. Z gory dziekuje za wyrozumialosc :slight_smile:

Pozdrawiam, Basia

4 Likes

Cześć, sam jestem początkujący i od nowego roku zamierzam szukać swojej pierwszej pracy jako programista stąd też mam pytanie, jakiej dokładnie wiedzy wymaga pracodawca od osoby która stara się o pracę młodszego programisty?

Jest co prawda na forum wątek “Co tak naprawdę powinien umieć Junior Dev?” ale nie ma tam żadnych konkretów a niektóre informacje są wręcz ze sobą sprzeczne, więc byłbym wdzięczny (i pewnie nie tylko ja) o informację z pierwszej ręki jak to wyglądało w Twoim przypadku :slight_smile:

Dostałem do rozwiązania konkretny problem. Prosty klient wyświetlający kilka rzeczy ze średnio skomplikowanego API. Dodałem dodatkowo kilka rzeczy od siebie które wydawały mi się potrzebne, a o których nie było nic wprost w zadaniu napisane. Po code review dodałem jeszcze od siebie że teraz z perspektywy tego 1-2 dni to zmienił bym w swoim kodzie jeszcze to i to. Potem rozmowa z przykładami kodu i czy umiem je przeczytać i zrozumieć co się tam dzieje :slight_smile:

2 Likes

Czesc,

W moim przypadku dostalam zadanie w Rubym do rozwiazania. Po jego rozwiazaniu mialam interview juz bez pytan technicznych. Teraz moim zadaniem jest przepisywanie aplikacji ze starej wersji Railsow na nowa. Najwieksze braki mam chyba w bazach danych, wiec polecam troche je ogarnac przed szukaniem pracy.
Pozdrawiam i powodzenia!