Heroku i error 500

Witam, postawiłem sobie aplikację Rails na heroku, chociaż postawiłem to za dużo powiedziane. Chciałem zobaczyć jak to wszystko wygląda z heroku, więc poczytałem tutki i wrzuciłem testową aplikację (scaffold news title:string content:text). Na localhoscie działa pięknie, ale jak wrzuce na heroku to dostaje error 500 (Internal Server Error; ten z public/500.html) przy podaniu prawidłowego URL, a 404 gdy podam zły URL. Szukałem po necie i próbowałem różnych rzeczy, ale nic nie działa. Logi są czyste (całkowicie puste). Co może być nie tak?

Pozdrawiam, Snejk.

Przede wszystkim zwiększ masę.

(srsly, dude, jakiś kod albocoś? włącz też logowanie w heroku.)

Ale jaki kod? Rails 3.1, Ruby 1.9 -> rails new test_app && rails g scaffold News title:string content:text && upload_do_heroku && heroku db:migrate. Nic innego nie robiłem, chciałem najpierw sprawdzić czy się odpala. Kontrolery, modele i widoki utworzone przez scaffold, w routes jest tylko root :to => ‘news#index’. Logowanie jest włączone.

i co ci wyrzuca heroku logs?

Właśnie nic, pusty plik z logami jest. Próbowałem kilka razy “reinstalować”, tworzyłem nową aplikację railsów i nic. Nie działa nic oprócz wyświetlania plików z /public. Jak usunę index.html to wyskakuje 500.html (serwer zwraca ten error).

To jest rozwiązanie twojego problem http://devcenter.heroku.com/articles/how-do-i-use-sqlite3-for-development

Zrobiłem i dalej nie działa (tak btw. jeżeli się od razu tego nie zrobi przy pierwszym commicie to heroku zwraca błąd i przerywa działanie).

Spróbuj tego:

heroku run rake db:migrate RAILS_ENV=production

Udało mi się odtworzyć twój błąd i to u mnie pomogło.

Działa! Wielkie dzięki za pomoc :wink: