Home.pl i konfiguracja action mailera

Witam,

Napisałem mini stronę, która po wypełnieniu formularza ma go przesłać meilem na podany adres. Testowałem to na gmailu wszystko było w porządku, jednak gdy chciałem przejść na docelowy email(który jest założony na home.pl) , zaczęły się problemy. Próbowałem już wszystkich możliwych ustawień i nic. Czy ktoś już może kiedyś ustawiał action mailera pod home i pamieta jaki port ustawial czy umożliwial :enable_starttls_auto => true , jaka metodę identyfikacja (plain czy login). W moim kodzie ustawienia wyglądają tak:

config.action_mailer.smtp_settings = {

:address => ‘smtp.domena_na_home.pl’,
:port => 25,
:authentication => :login,

:user_name => ‘moj_login’,
:password => ‘moje_haslo’
}

po co używasz smtp, czemu nie sendmail?

Mógłbyś bardziej rozwinąć swoją wypowiedź? Dopiero zaczynam z railsami, więc prosiłbym o trochę wyjaśnień :wink:

W konfiguracji mailera możesz wybrać dwie metody: SMTP albo sendmail.
Ta pierwsza, (jej właśnie użyłeś) oznacza, że Railsy będą próbowały nawiązać połączenie z serwerem adresata i przekazać mu maila.
Metoda “sendmail” oznacza, że Railsy wywołają program ‘sendmail’ i to już on się zajmie wysyłaniem poczty.

Metoda SMTP oznacza, że każdy serwer stosujący np. greylisting odrzuci twoją przesyłkę. Sendmail zaś będzie próbował do skutku i w końcu dostarczy.

O szczegóły jak i gdzie ustawić te metody pytaj googla, albo ktoś tutaj Ci podrzuci rozwiązanie. Ja ciągle siedzę w railsach 1 :slight_smile:

najważniejsze, że sendmail nie musisz konfigurować w ogóle. Wystarczy jedna linika

config.action_mailer.delivery_method = :sendmail

i tyle. Na tym kończy się konfiguracja, za resztę odpowiada sam serwer na ktorym masz swoja aplikacje rails

a skąd serwer będzie wiedział z jakiej skrzynki chce wysyłać meile ?

ech poczytaj o sendmail i tyle.