Hosting dla aplikacji ruby on rails + system rezerwacji

Hej
Mam kilka stron postawionych na wordpressie które przechowuje na hostingu linux.com.pl i chciałem napisać aplikację w railsach na której można wynająć halę sportową. Projekt polegałby na tym że na stronie głównej znajdowałby się kalendarz podzielony na tygodnie. Użytkownik mógłby wybrać dzień tygodnia z wyłączeniem soboty i niedzieli i dokładną godzinę na kiedy chce wynająć halę. Po ustaleniu wszystkich szczegółów i wypełnieniu formularza chciałem żeby administrator mógł otrzymać dane rezerwacje. Myślałem żeby wykorzystać takie narzędzia jak devise, bootstrap, google captcha. Tylko mam dylemat z tym działaniem kalendarza, jaki polecicie gem do zaimplementowania takiej funkcjonalności? Zastanawiam się też czy zaimplementować takiego action mailera czy zrobić prosty panel administratora na którym znajdowałyby się dane rezerwacje.
Chciałem zapytać też o ten linux.com.pl - czy da radę przechowywać tam aplikację? Słyszałem że są problemy z uploadem i samymi sprawami technicznymi.

Uczę się railsów od niedawna więc liczę na pomoc profesjonalistów, mam nadzieję że dosadnie wytłumaczyłem cały zarys prostej apki :slight_smile:
Pozdrawiam!!

linux.com.pl jest dla aplikacji typu “napisana i zapomniana”, w linux.com.pl administratorzy instalują gemy więc za każdym razem jak chcesz użyć nowego gema lub podbić wersję, to musisz kontaktować się z adminami - uciążliwe dla aplikacji, które są rozwijane cały czas.

Ok, dzięki.
A polecisz jakieś narzędzie z railsów na zaimplementowanie kalendarza z rezerwacjami, takiego jak opisałem w temacie?

Ja bym polecił heroku, nie wymaga czasu na devops.

Okok ale pytam o linux.com.pl bo już opłacam inny projekt postawiony na wordpressie i tam chciałem tą prostą apkę trzymać
Na heroku będzie mi się aplikacja usypiać…
Tylko teraz pytam o to rozwiązanie z kalendarzem i rezerwacją :slight_smile:

Możesz zrobić na heroku tak żeby apka sie nie usypiała

Poszukaj po prostu jakiegoś konkretnego skryptu napisanego w JS z kalendarzem i oprogramuj go z railsami.

a gdyby tego google calendar zintegrować z railsami? :smiley:

Można jak najbardziej, jeszcze jak. Ale co to ma do widoku kalendarza? Na pewno wiesz jakie są odpowiedzialności poszczególnych warstw aplikacji?

Heroku jest OK. Teraz reklamuje się Oktawave - mają darmowy tier, jak się nie przekroczy zasobów to jest zupełnie za free. Na pewno wart sprawdzenia.

Heroku żeby się nie usypiało kosztuje całe siedem dolców miesięcznie, to nie jest jakiś niesamowity koszt, a pozwala spać w nocy i nie martwić się :slight_smile:

No jasne, przecież to w przeliczeniu 3 czteropaki Harniasia :stuck_out_tongue:

Dobrą cenę, wysoki uptime, ogólnie powinien być jakościowy. Oczywiście da się znaleźć jeszcze tańsze hostingi niż https://hostovita.pl/ssl/ , ale to i tak grosze.
Do momentu kiedy serwer będzie działał jak należy, na pewno żadnych zmian u nas nie będzie.

Ceny dobre, ale jak ta hostovita sprawuje się w praktyce? Czy to nie jest reseller?

Na OVH są VPS-y juz za jakies 14-15 PLN za m-c. Powinien wystarczyć.