Hosting dla Ruby on Rails

To brzmi wystarczająco odstraszająco. VPSa można mieć już za 20zł/msc (nawet 15zł,o ile OVH kiedyś zacznie znowu sprzedawać). Czy linuxpl przebija w czymś taką ofertę?

Shell na MD2 15 PLN miesięcznie, na dłuższy okres taniej plus kody promocyjne, program partnerski… a rvm uruchamiasz na swoim koncie i sam możesz przygotować środowisko i instalować co potrzebujesz.

Oczywiście. mydevil.net

Tak linuxpl to dobry pomysł wydaje mi się. Zgodzę się również z tym mają rewelacyjne wsparcie i robią nieraz więcej niż warunki ustalone. Naprawdę polecam.

OVH sprzedaje VPSy, to dedyki wstrzymali :frowning:

Oh, ok… Chociaż jestem prawie pewien, że i VPSy były wstrzymane (chciałem kupić i nie mogłem). Na pewno też zmieniły się ceny tych VPSów, bo - say - 2msce temu ten najmniejszy kosztował bodajże 14,99zł netto. Faktycznie w tym ich rancie wyjaśniającym piszą tylko o dedykach, więc niewykluczone że powinienem brać słabsze leki. :wink:

Swoją drogą bardzo ciekawa historia z tym wyjaśnieniem. Chyba należą się im słowa uznania za szczerość do bólu w komunikacji z klientem. Sam przez 3 lata zbierałem się do wymiany, (stawiałem całość jeszcze ręcznie, więc to by były parę h najmarniej). Przynajmniej teraz mogę się podbudować, że nie byłem leniwy tylko wspierałem dobrze działający biznes. :wink:

Co ciekawsze, Hetzner podobno ma ten sam problem.

OVH mogło tego uniknąć pisząc swoim dotychczasowym klientom coś w stylu “hej, zmieniamy ofertę, teraz za 200zł oferujemy maszynę o połowę mocniejszą od tej którą kupiłeś, więc obniżamy twój abonament do 130zł żebyś nie czuł że musisz upgrade’ować żeby nie czuć się dymanym”. No ale to OVH najwyraźniej przerosło.

Znalazłem ciekawy hosting, [OpenShift][1]
[1]: https://www.openshift.com/
ma jedną jedyną wadę przez którą nie mogę zainstalować Discurse. W repozytorium hostingu (source ‘http://mirror1.prod.rhcloud.com/mirror/ruby/’) nie ma gemów typu RC więc nie da się zainstalować Discourse ze względu na zależności (spork-rails i ember-source). Na zewnętrznym repozytorium gemów nie idzie ze względu na starę wersję gemu RubyGems i zacina się na rake-compiler.

Ostatnio znalazłem www.rootbox.com. Oferta bardzo podobna do DigitalOcean ale serwery są w Warszawie.

1 Like

co do rootbox to ceny mają ciekawe, obawiam się tylko co do ich zapisów w regulaminie:

§ 4 - Zawarcie Umowy i jej wykonanie
3. Umowa zawarta zostaje na czas nieokreślony jeżeli inny okres nie wynika z regulaminu promocji.

§ 11 - Wypowiedzenie lub wygaśnięcie Umowy

  1. Każda ze Stron Umowy może ją wypowiedzieć z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia bez konieczności wskazywania przyczyny.

stoi trochę w sprzeczności z

§ 8 - Opłaty
7. W przypadku braku płatności w terminie, o którym mowa w ust 3 niniejszego paragrafu, rootbox będzie uprawniona do zawieszenia świadczenia Usługi lub ograniczenia jej funkcjonalności, bez ponoszenia z tego tytułu jakiejkolwiek odpowiedzialności wobec Abonenta. Brak płatności w kolejnym terminie 7 dni licząc od upływu poprzedniego Okresu abonamentowego, spowoduje wygaśniecie Umowy z upływem tego terminu. W takim przypadku wszelkie dane wprowadzone przez Abonenta do systemu rootbox zostaną usunięte, bez ponoszenia przez rootbox z tego tytułu jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Czyli z jednej strony można nie zapłacić im i usuną konto, a z drugiej strony jest niby 30 dniowy okres wypowiedzenia. Ten zapis z 30 dniowym okresem wypowiedzenia, jakoś nie pasuje mi do tego typu zamówień.

DigitalOcean ma serwery równiez w Amsterdamie, więc to akurat mała różnica, DO podaje ceny brutto, rootbox netto. Ciekawe, jak podchodzą do większego obciążenia CPU.

Dałem się skusić i kupiłem ten serwer za 20 zł. Do tej pory używałem hostingu vipserv.org ale naszło mnie aby pokusić się o serwer. Pierwsze wrażenie OK.
Z informacji jakie uzyskałem pisząc do nich maila wynika, że CPU oraz RAM jest dedykowany. Serwer mam od wczoraj ale nie miałem czasu nic postawić. W zasadzie mogę uruchomić na noc stress aby go obciążyć maksymalnie i zobaczyć czy coś powiedzą.

Do wafcio:
30 dni wypowiedzenia dotyczy sytuacji kiedy zapłacisz jednorazowo za okres dłuższy niż 1 miesiąc. Wiem, bo oczywiście mi proponowali :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Like

Daj znać jak wrażenie, szukam czegoś bardzo taniego na zrzuty kodu. :wink:

@filiptepper do przechowywania kodu prywatnych projektów polecam bitbucket.org

Nieprecyzyjnie się wyraziłem, przepraszam.

Mam na myśli serwer do wrzucania czegoś na szybko, do sprawdzenia, stagingu itd. Coś taniego i prostego, w miarę stabilnego i zupełności wystarczy.

Jeśli szukasz czegoś w Polsce i w fajnej cenie do takich wymagań, to mam bardzo dobre doświadczenia z Tiktalik.

1 Like

DigitalOcean daje radę.

1 Like

Cenowo chyba rootbox daje większą elastyczność

Pierwsze chwile z ROOTBOX - Developer :smile:

  1. Dostęp do serwera przez www (konsola a’la KVM) i ssh.

  2. Panel www skromny: restart serwera, zgłoszenie problemu. Podobno w trakcie rozwoju.

  3. Support: Szybki czas reakcji (zmiana RevDNS - 5min, reinstall systemu: podobno 15 min)

  4. Traceroute i ping:

    root@kornik-laptop:~# traceroute 62.181.8.25
    traceroute to 62.181.8.25 (62.181.8.25), 30 hops max, 60 byte packets
    1 192.168.1.1 (192.168.1.1) 0.980 ms 1.182 ms 1.711 ms
    2 Warszawa-bras2.inetia.pl (195.114.190.150) 100.191 ms 100.389 ms 100.961 ms
    3 83.238.250.38 (83.238.250.38) 101.091 ms 105.327 ms 121.521 ms
    4 WDC.plix.pl (195.182.218.15) 120.332 ms 119.610 ms 120.257 ms
    5 utadka.net (62.181.8.25) 120.989 ms 121.657 ms 122.269 ms

    PING 62.181.8.25 (62.181.8.25) 56(84) bytes of data.
    64 bytes from 62.181.8.25: icmp_req=1 ttl=59 time=15.5 ms
    64 bytes from 62.181.8.25: icmp_req=2 ttl=59 time=15.6 ms
    64 bytes from 62.181.8.25: icmp_req=3 ttl=59 time=15.7 ms

Później jeszcze coś napiszę jak znajdę chwilę czasu.

1 Like

A to jest w końcu vps czy serwer dedykowany? Bo wielkimi literami piszą " SERWER DEDYKOWANY", ale coś nie wygląda :wink: