Hosting dla Ruby on Rails

Jak chcesz po prostu odpalić staging bez konfigurowania serwera to spróbuj https://shellycloud.com. Jeśli €20 na start będzie za mało to się odezwij i dołożymy kredytu.

Chętnie bym skorzystał, ale niestety - nie ma tam MySQL-a.

Poważnie na Shellycloud nie ma MySQL? :open_mouth: Jeśli tak to będę musiał jednak kupić VPSa, a tego nie chcę… : (

Jest postgresql wiec co za roznica jesli sie uzywa ORM? watpie by ktos ,musial’’ tkwic przy mysql bo robi cos specjalnego zwiazanego z nim

W moim przypadku <śmieszek>to jest wymóg klienta< /po_śmieszku> : /

Pewnie klient nie ma pojęcie, bo nie sądzę by koniecznie potrzebował mysql. Wyedukować / przekonać klienta lub zmienić klienta ;] Jeśli się nie zna a coś gdzieś usłyszał i wymaga a nie daję się przekonać dobrymi argumentami to praca z nim będzie ciężarem.

O ile dobrze kojarzę Heroku również nigdy nie mialo MySQL (na pewno nie miało go <2011 i nie planowało) i dali radę. :wink:

“Wyedukować / przekonać klienta lub zmienić klienta” starałem się, ale dobierania klienta pod hosting to trochę tak jakby dobierać dziecko do wózka… : ).

Heroku oferuje MySQLa.

1 Like

Gdzie? ClearDB / RDS się nie liczy.

Mogę spytać czemu? Jaka jest różnica pomiędzy ClearDB MySQL a MySQL?

Ja moge polecic linode.com, mam tam dwa produkcyjne serwery (Linode 2GB) i jestem bardzo zadowolony, wczesniej korzystalismy glownie z dedykow OVH i roznicy duzej nie ma w wydajnosci, oczywiscie dla sredniej wielkosci ruchu.

Starałeś się kiedyś porównać wydajność tych usług z serwerami na dyskach SSD ? Wyłącznie na dyskach SSD pracuje w Polsce http://rootbox.com co powoduje że dostęp do dysku jest znacznie wydajniejszy aniżeli dla dysków SATA. Oznacza to możliwość obsługi większej ilości zapytań lub znacznie szybsze działanie baz danych.

Szczerze mowiac nie, to sa aplikacje klientow - ktore nie obsluguja moze olbrzymiego ruchu (do 2 tys uzytkownikow dziennie korzystajacych z aplikacji) - ale nie mielismy nigdy najmniejszego problemu z wydajnoscia, nawet przy kampanii na kilku duzych serwisach.

Jak rozumiem, jestes przedstawicielem rootbox.com ? Cenowo macie dobra oferte, subiektywnie jednak patrzac tylko na Wasza strone watpie, ze namowilbym klienta do zmiany - nie wyglada to profesjonalnie… Zwlaszcza, ze chodziloby o przeniesienie aplikacji z kilkuset placacymi uzytkownikami :smile: Pamietajcie, ze w procesie wyboru dostawcy decydujacy glos ma klient, programisci jedynie moga doradzic oraz podac za i przeciw.

Porownajcie swoja strone chociazby z Oktawave - https://www.oktawave.com/ - jest duza roznica.

Przyznam zatem że klientowi należy pozazdrościć dobrego wyboru wydajnego oprogramowania, natomiast programistą dalekowzroczności i uwzględnienia kwestii wydajnościowych podczas tworzenia oprogramowania. Przyznam że nie jest to częstą domeną programistów :frowning:

Nadal polecałbym zainteresować się wydajnością rozwiązań opartych o dyski SSD w porównaniu do innych dysków takich jak SATA, SCSI czy SAS. Różnica w wydajności jest bardzo wysoka, w szczególności w zakresie baz danych gdzie ilość iops jest istotna, a dyski SSD dają kilkaset większą wydajność :smile: co przekłada się na znacznie szybsze odpowiedzi i działania stron. W innych słowach rozwiązania hostingowe bazujące na dyskach SSD nie mulą :smile:

Różnice w wydajności możesz łatwo przetestować i porównać z wykorzystywanymi przez Ciebie usługami nawet korzystając z serwera http://rootbox.com już za 20 zł, który zapis na dysk ma na poziomie ok. 600-700MB/s

Z dotychczasowych relacji z programistami, developerami, etc. czyli ogólnie twórcami rozwiązań informatycznych, mam wrażenie że tak jak piszesz to klient ma decydujący głos, jednak na ogół kieruję się doradztwem twórcy :smile:

W kwestii strony to jeśli masz konstruktywne pomysły to zapraszamy do współpracy, stale szukamy tego co najlepsze.

rootbox.com - Nie polecam!!!
Serwery nie skonfigurowane jak należy, support to jakaś kpina, nie można się z nimi dogadać. W 100% odradzam. Nastawieni tylko na kasę.

Witam,
Ja używałem Heroku, ale pare miesięcy temu zdecydowałem się na rozwiązanie z VPS’em.
Głównym powodem dla którego wybrałem vps’a jest strasznie duża swoboda z tym co tam mam zainstalowane.
Pozatym chciałem się podszkolić w administracji serwerem z linuxem.

To taryfikator który mnie obowiązuje na WebSound.

Nie ma szału, ale do moich małych projektów i nauki starcza. :smile:

Myślę że 15 funtów za rok to niezbyt wygórowana cena.
Oczywiście nic nie przebije darmowych hostów jeżeli ktoś nie chce wydać ani złotówki.