Hosting RoR

Hej.
Zamierzam ewakuować się z DreamHosta. Znalazłam ciekawą ofertę z RoR na http://hosted.pl Czy ktoś z Was miał może z nimi do czynienia i mógłby choć kilka słów o świadczonych przez nich usługach napisać.

z góry dziękuję
Monika.

[quote=monika]Hej.
Zamierzam ewakuować się z DreamHosta. Znalazłam ciekawą ofertę z RoR na http://hosted.pl Czy ktoś z Was miał może z nimi do czynienia i mógłby choć kilka słów o świadczonych przez nich usługach napisać.[/quote]
Z tego co wiem uruchamiają aplikacje RoR jako fastCGI i w planach maja jakieś mini dedyki tylko dla rails, ale jak to chodzi to nie wiem… patrząc na cenę (70pln/rok) można sądzić , że chodzi to starsznie (:

Tutaj jest watek na forum - http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=556&hl=hosted

Wygląda zatem na niezłą minę. A może znacie jakiś polski hosting z RoR ale nie z dedykowaneym serwerem.

nie ma takich …

no chyba są już jakieś polskie VPS?

właśnie: ktoś może VPS polecić? w europie? 10-20 eur?

znalazłem już chwilę temu taki server…
VS http://puretec.pl/27.htm

DataCenter za zach. granicą (Niemcy), więc teoretycznie i pingi niskie być powinny… porozgladam się jeszcze trochę i jak nic ciekawego nie znajde to chyba spróbuje…

Na insane.pl maja obsluge Ruby - http://insane.pl/?x=pomoc&m=biznes&y=ruby

W wiekszosci firm hostingowych jest okres testowy, takze warto najpierw przetestowac a pozniej dopiero decydowac sie na zakup uslugi.

na insane.pl uruchamiają aplikacje jako CGI … życze powodzenia :wink:

A wiesz, że chodzi to całkiem znośnie? Wydaje mi się że szybciej niż FastCGI na DH :wink:
W insane mają szybkie sewery ulokowane w Niemczech (i podobno w Polsce). Do tego sprawny kontakt z adminem via mail / formularz na stronie. O naprawdę szybkim shellu nie wspominam.
I to wszystko w strasznie niskich cenach.

Problemy? Zdarzające się pady (po jednym kilkugodzinnym niestety musiałem się pożegnać z insane) oraz jednak dający się odczuć w awaryjnych wypadkach brak wsparcia telefonicznego.

Serwerek fajny dla strony hobbistycznej. Mało ciekawy dla rzeczy produkcyjnych (no i nie jest to dedyk ;)).

P.S. Makowe pozdrowienia dla komora :slight_smile:

Jeszcze jedna firma ktora dodala obsluge ROR - http://cal.pl/index.php?act=hosting

Od 3 lat obserwuje rynek ofert VPS, w Polsce albo staff jest niepoważny albo ceny są grubo ponad 100% wyższe od zachodnich.

Cal.pl jak widze maja dedyka (1> ?) na hetzner.de. Hetzner oczywiscie wiekszosc poleca, wlasnie tam zamierzamy przeniesc sie z VPSa 512MB (tektonic.net) na dedyka 2G. Teraz kwestia na jakim poziomie jest staff Cal.pl.

Jesli ktos chce taniego VPS w US z jak najnizszym pingiem(115-140ms) z Polski to polecam Tektonic.net ceny od $15.

Niemiecki support z Hetzner i Webperoni wlada poprawna angielszczyzna, tak wiec mozna sie dogadac.

Buduje obecnie serwis w RoR, który będzie miał koło 10 k unikalnych odwiedzin dziennie więc szukam jakiegoś dedyka gdzie b to szybko działało. Mam możliwość napisania tego w php, jednak wolę RoR no i projekt jest już w zaawansowanym stadium.
Znacie cos?

Zobacz wyżej. Hertzner wydaje się być OK.

PS1. Unikalny czy nieunikalny user, jeden pies, tak samo obciąża serwer
PS2. Jak już uruchomisz, pochwal się na forum. Albo już się pochwal, jeśli możesz :slight_smile:

Jest mozliwosc, ze moj kumpel ktory ma firme hostingowa mi udosstepni dedyka ale nie jestem pewien.
re: ps2: poczekaj jeszcze z tydzień do 10 dni i się napewno pochwale szczególnie, że tematyka związana z programowaniem :slight_smile:

powiem szczerze, że w tym względzie wyznaję zasadę: “zapłacić i wymagać”. od kumpla trudno wymagać.

Na hetznerze są super ceny i nie ma limitu transferu natomiast nic nie pisze o tym, że mają ror i ruby a jesli maja to czy jest yarv i mongrel.

Skoro dedykowany serwer to chyba możesz mieć co chcesz ? A przed YARV’em na serwerach produkcyjnych jeszcze długa droga :wink:

Szukając jakiegoś fajnego sharedowego hosta trafiłem na www.tibit.de ceny są zachęcające (jak na euro wręcz super), a i sama ich stronka w ror, co od razu nastawia optymistycznie, może ma lub miał ktoś z nimi już kontakt?

Jaka stronka w ror? To joomla :slight_smile: http://www.tibit.de/administrator/. Zresztą nawet favicon zostawili oryginalny!