Hosting

Wyłączyli tak po prostu, czy powiadomili wcześniej?

Tak samo było w hospes.

Zmieniali maszyny w serwerowni…
RoR na lap.pl rusza w ten weekend.

Hmm… Zmiana serwera to ich sprawa. Powinni to zrobić tak, żeby klient nawet się nie zorientował. Jak kupuję mleko w sklepie to nie obchodzi mnie, czy krowa Zdziśka spod Hajnówki zachorowała, chcę mieć tylko mleko. Może oni traktują obsługę RoR jako “bonus” czy zabawkę dla grupki zapaleńców…

nie wiem jak trakutją wsparcie dla Railsów, ale wiem, że wszyscy użytkownicy dostali informacje o chwilowym wyłączeniu usuługi, przeprosiny i datę ponownego startu… Mam nadzieję że do tego czasu zrobią wszystko i faktycznie za parę dni wszystko ruszy…

Kłopoty tech. się zdażają.

@hekto5
ps. Mleko moższesz kupić w każdym sklepie; wsparcia dla RoR nie każdy polski serwer Ci zaoferuje :wink:

Ja jakos nie dostalem takiego maila…

zrobili to: http://lap.pl/login.html, aby nie rozsyłać “masówek” :wink:

Jasne, trzeba ich pochwalić za odwagę:)

Jak już coś robią to jednak, jako poważna firma hostingowa za jaką się na pewnie uważają, powinni to najpierw dobrze przemyśleć i przygotować. Życzę im jak najlepiej i mam nadzieję, że inni pójdą w ich ślady (jeśli chodzi o sam fakt udostępnienia RoR). Szkoda, że home.pl lub nazwa.pl nie myślą o tym.

Nigdy nie miałem jeszcze problemu z hostingiem w home.pl, czy nazwa.pl. Zawsze to co miało być działało, support był pomocny i przyjazny (chociaż nazwa.pl nie chciała mi Pythona nowszego zainstalować…). Ceny też ostatnio nie są straszne - pół roku za 1zł w home.pl (nie sprawdzałem tego) czy za 50zł netto w nazwa.pl (potwierdzam) to tanio. Super ficzerów na ich podstawowych kontach nie ma, ale wszystko co trzeba do postawienia czegoś w PHP+PostgreSQL czy MySQL jest.

Taniej, niż 50zł za poł roku niezawodnego działania? :stuck_out_tongue: Hosting to rzecz gustu…

Chyba nie robimy OT, w końcu topic to ‘Hosting’. :wink:

Pozdrawiam

Witam.
Ja chciałbym się zapytac osob korzystajacych z uslug dreamhost.com czy sa zadowoleni i czy nie ma jakis problemow z tym hostingiem, bo wlasnie planuje w najblizszym czasie zakupic pakiet Crazy Domain Insane.

Kupiłem najmniejszy pakiet (z kodem za $30 za rok) i poki co zadowolony nie jestem, bo w trybie development działa wszystko strasznie wolno, a w production nie udalo mi sie uruchomic (error 500). Fakt, ze dosc szybko sie zniechecilem, bo poki co jeszcze nie potrzebuje no, ale to tylko hosting i do dosc popularny, wiec czego wymagac.

Powoli przygotowuje sie do uruchomienia wlasnej aplikacji, ale raczej bede sie rozgladal za jakims VPS’em w europie.

Jak chcesz wypróbować DH to kliknij w link w moim sigu :slight_smile: i zapisz się na: “Free Plan with Rebate”. Zakładasz konto na DH za $10 i oni (hostingrails) odsyłają ci $10 przez Paypal. W ten sposób masz konto na DH i drugie na hostingrails na rok za $0 a ja dostaje $10 z affiliata.

Niestety wykop dziala marnie od kiedy zostal przeniesiony na dreamhost. Nie sadze, zeby byla to kwestia platformy (wczesniej byl na PHP podejrzewam) tylko wydolnosci ich serwerow. Polecam bardziej jako backup na wszelki wypadek, $30/rok mozna sobie ew. utopic, ale jakbym mial placic $50 setup-fee + ~$30/mc to juz bym sie powaznie zastanawial.

A ile wykop ma wejść dziennie, jeżeli można wiedzieć?

byla mowa o ~10K-15K dziennie
http://forum.rubyonrails.pl/viewtopic.php?id=204

Wykop.pl rzeczywiście zwolnił, i to znacznie.

A propos DreamHost’a - dają dużo za małe pięniądze. Jednak odległość robi swoje. Ja nie miałem (i nie mam) problemów z hostowaniem u nich swoich projektów - oprócz rutingu właśnie. Pingi rzędu 200-300ms nie są fajne, ale póki co nie widzę innego rozsądnego rozwiązania. No, chyba, że kolokacja własnego serwera lub jakiś dedykowany u któregoś z naszych providerów, co jednak znacznie zwiększa koszty.

Jeżeli komuś nie przeszkadzają takie pingi, to mogę też polecić site5.com. Mam tam trochę niewielkich aplikacji railsowych w ramach jednego konta i wszystko działa bez problemu.

Migrowalem z DH do Site5. W drugim trafilem na serwer ktory mial kiepska wentylacje (serio !) i otrzymalem informacje, że wlasnie inwestuja w klimatyzacje szaf serwerow. To bylo gorace lato w USA. 2 razy w tygodniu cos nie dokonca im dzialalo. Zdarzalo sie, ze mysql nie wstawal i tak mijaly kwadranse jeden po drugim raz mysql, raz poczta a innym razem 4 dni mieli maksymalnie obciazony serwer.

Jesli chodzi o serwer na ktorym stoi RubyOnRails.pl to juz inna sprawa, pytalem sie i prosilem aby mnie tez przeniesli na ten serwer ale nie chcieli. Site5 wspiera RoR i zdajsie ten serwer ma szczegolne plusy. Jedyne to co docenilem, to rewelacyjny support, super ludzie i szybko reaguja jak sie im zglosi problem.

Jesli chodzi o DH to bylo super, jedyny minus to te wysoki ping. A jesli byl serwer obciazony, bo jakis user mial kiepskie i dziurawe skrypty php/cgi to brali takiego delikwenta i przenosili na inny serwer. Mnie po jakims czasie przeniesli na lepsiejszy=lzejszy serwer na ktorym bylo wiecej procesow railsa, a php prawie nie zauwazalem. Jak widac w DH dobrze dumaja.

Aktualnie juz 4 miesiace jestem na wlasnym VPS (debian) na tektonic.net
Od poczatku 0 problemow, 0 stresu i wlasne 256MB = 8 procesow railsowych i moj load average ~0.02 - 0.3 a pingi do polski 110ms-140ms jak dla mnie to ok, lepiej moze tylko byc w europie, tylko gdzie i za jaka cene? narazie nie wiem.

polecam i pozdrawiam

wszystko oczywiscie zalezy od budzetu i potrzeb, ale za 100zl z drobnymi masz juz VPS w Niemczech z 512 ramu (pingi kolo 30-40)