Hosting

[quote=Tomash]http://www.railshost.com/en/prices – ugh, za 200PLN miesięcznie to dostaje się dedyka o takich parametrach: http://www.ovh.pl/produkty/superplan_mini.xml
(a rok temu, kiedy kupowałem SP Mini, za 190 dostawało się ten setup z 2GB ram i 500GB dysku – wystarcza mi z takim zapasem, że nawet nie pytam o możliwości upgrade’u)[/quote]
Różnica jest jednak w tym, gdzie te serwery są zlokalizowane. W RailsHost.com jest to Beyond. Zamiast c2d masz Nahalemy i szybsze dyski do dyspozycji oraz płacisz jedynie za wykorzystany transfer naprawdę sensowną stawkę. Masz też dostępne rozwiązanie NoSPoF, które przy większych aplikacjach się z pewnością sprawdzi.

Jest różnica czy chcesz mieć minimalną latencję na duży serwis, czy chcesz mieć dużo miejsca na daleko położonej maszynie o słabszych parametrach - każdemu według potrzeb.

  1. Weź sprawdź pingi do serwerów ovh zanim znowu coś napiszesz, ok?

  2. Nie uprawiaj demagogi z “maszyną o słabszych parametrach”, bo to trąci trolingiem. 512MB ramu w instancji Xena mającej dostęp do jednego rdzenia procka nigdy nie będzie mocniejsze niż pełny bezpośredni dostęp do dwurdzeniowego procka i dwóch giga ramu.

Trochę nie podoba mi się sposób Twojej wypowiedzi, jest niezbyt miły i kulturalny (moim zdaniem).
Odnośnie reszty Twojej wypowiedzi to najpierw należy coś przetestować nim się z góry coś oceni. Dostępne i widoczne masz normalnie masz cztery rdzenie. Co do pingów, nie tylko one są ważne, ważny jest też np. sposób obsługi ruchu na serwerach.

Nie uważam, że jedynym i słusznym jest zaproponowany przeze mnie hosting, OVH też jest ok, jednak myślę że na rodzimym rynku jest to sensowna oferta.

Byłem bardzo miły i kulturalny póki nie zacząłeś pisać że vps o konfiguracji dwunastoletniego pentium będzie szybszy niż cała dwurdzeniowa maszyna. Ja rozumiem że można preferować pewne firmy i rozwiązania oraz je polecać innym forumowiczom, ale to co Ty zaprezentowałeś to nieznajomość elementarnej arytmetyki.

Rozumiem że jesteśmy w 2012 już? Skoro w ofercie są najnowsze serwery www.thomas-krenn.com 2010r. z czterordzeniowym Intel Xeon i tyle też masz dostępne => 4 rdzenie. Pojemność dysku i RAM to oczywiście odrębna kwestia, to możesz sobie wykupić (może nie tak tanio jak w OVH).

I masz cały czas dostępne 100% mocy tych 4 rdzeni, znaczy na całej maszynie jest postawiony wyłącznie Twój VPS. Aha.

Odświeżę temat.
Dostałem w sumie przypadkiem zlecenie na prostą stronkę dla kwiaciarni (takiej naziemnej) i zastanawiam się gdzie to postawić (a że uczę się railsów to chcę to postawić w railsach, a jak się okaże jakaś bardzo prosta to pobawię się sinatrą). W sumie cena byłaby jednym z ważniejszych parametrów, dobrze by też było gdyby hosting był w Polsce, ale to niekonieczne. Będę wdzięczny za jakieś sugestie.

Polecam http://www.vpsinn.pl/vps/openvz-vps/ 19zł + VAT za miesiąc. Jest coś tańszego?

DigitalOcean. W dodatku więcej transferu 200GB vs 1 TB. Jak zakładałem VPS tam miesiąc temu na twitterze zapytałem o promocode i podrzucili mi 10$, malutko, ale na początku wystarczyło :slight_smile:

Może VipServ, szału nie ma, ale tani a prostą appke uciągnie spokojnie

http://vipserv.org/

CZEŚĆ!
Posiadam kod polecający na konta hostingowe MyDevil.net obniżający cenę zamówionego konta o 20%
Kod polecającego: 43B2ZYF1PX
Dlaczego MyDevil.net?
Stawiają na możliwości: można uruchamiać aplikacje napisane w niemal dowolnym języku: PHP (w tym nawet w 5.6), Pythonie, Ruby, Node.js, Perl, C, C++, D, Lua, Erlang, TCL/TK, Pascal. Dają dostęp do repozytoriów kodu, udostępniają bazy MySQL, PostgreSQL, MongoDB czyli istny raj dla Webdeveloperów którzy szukają gotowego, wydajnego środowiska do pracy :smiley:
Z moim kodem otrzymasz 20% upustu!

ale od 1000zł/za miesiąc, czy od mniejszej kwoty.
Przebijają z ofertą cenową Digitala i Heroku?

Dzięki! Już skorzystałem z Twojego kodu na MyDevil.Net, mają Passengera.

Konto założone tylko po to, by podziękować za skorzystanie z kodu - wzruszajace :wink:

1 Like

:smiley: :smiley: :smiley:

Widocznie tak cenny to link :wink:

Dziś dowiedziałem sie od Home.pl że niestety napisana prze zemnie strona nie będzie działać. Czy ktoś się orientuje jak to jest z działaniem Rubiego on Rails na serwerach home.pl?

Skorzystałem z Twojego ref linku- dzięki !