How Spree handles overriding on the frontend and the backend

Dzisiaj trochę na temat Spree, czyli popularnego rozwiązania e-commerce i problemów z nim zwiazanych.

ok, a znasz jakąś alternatywę wobec Spree?

Alternatywe tak, niestety nie tak dobrą. Substruct - na Railsach. Jest też Satchmo -ale to już na Django.

Pytam, ponieważ słyszałem opinię, że Spree ma słabą dokumentację i ciężko jest utrzymać aplikację, jeżeli robiło się jakieś modyfikacje.

@sledzias Dokumentacja spree jest całkiem niezła od strony uzytkownika. Od strony dewelopera niestety fakt - mogło by być jej więcej.

Rozszerzanie i modyfikacja Spree jest jednak relatywnie prosta (szczególnie w porównaniu z innymi systemami), dodatkowo nikt nie każe aktualizować spree regularnie, poprawki bezpieczeństwa wychodzą regularnie i znam sklepy działające dobrze z wersją 0.13 do dzisiaj.

Niestety wygląda na to ze ja byłem ostatnią osobą która dorzuciła większy kawałek dokumentacji deweloperskiej (a było to lata temu).

Wiele guidów można znaleźć na blogach, chociaż oczywiscie fajniej by było jakby osoby je piszące dodawały też stuff do spree-guides na githubie (hint hint)

Jeszcze co do alternatyw powiedziałbym ror_commerce.
Btw nie Substract tylko Substruct: https://code.google.com/p/substruct/ ale z tego co widzę dokumentacji jeszcze mniej niż w Spree :smiley:

Poprawione, literówka się wkradła. Dokumentacja niestety dużo biedniejsza niż w Spree, tak więc alternatywa kiepska.

alternatywy, nie grzeszą obszerną dokumentacją

Piggybak
Shoppe

Spree ma tą dużą zaletę że ma całkiem niezłą dokumentację dla użytkownika. Więc częściowo da się uniknąć szkoleń i użytkowników przestawiajacych różności na ślepo :smiley:

Największą zaletą Spree obok elastyczności na pewno jest spory codebase w postaci gotowych rozszerzeń (także dla potrzeb polskich klientów). Przydałaby się za to lepsza (bardziej aktualna) dokumentacja.

Tylko często te rozszerzenia już nie działają z najnowszą wersją spree. Przynajmniej taka sytuacja była rok temu jak potrzebowałem kilku modułów.

Nie jest tak źle, oficjalne są przeważnie aktualizowane, a inne to kwestia lekkich modyfikacji.