html2latex

Ktoś zna jakiś gem, plugin, narzędzie zewnętrzne które kolorowy kod zapisany w html przekonwertuje do dokumentu (formatu) latex?

ps
wiem, że istnieje Pandoc, haskelowe narzędzie które robi to całkiem nieźle, ale może coś bardziej w stylu Ruby.

Do kolorowania kodu dla LaTeX-a polecam http://pygments.org/.
Używaliśmy go we wszystkich prezentacjach SRUG-u, magisterkach itp. Polecam zajrzeć do repozytorium SRUG-u http://github.com/SRUG - znajdziesz tam sporo przykładów jak to użyć.

No własnie o magisterke mi chodzi, ok zaraz lukne

Pygments to faktycznie świetny kawałek kodu. Używam go do kolorowania swoich prezentacji (o Rubim) i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Jeszcze raz wielkie dzięki dla qoobyy (lub kogoś ze SRUGa) za podrzucenie informacji o tym narzędziu.

gdyby nie kolorowanie to nie ma problemu, jest i html2latex ,jak i masa innych narzędzie. Ale każdy wie, że kod bez kolorowania to zło.

Pygments mistrz, nie bez powodu jest oficjalnym "color highlighter of choice) dla Jekylla :slight_smile:

Znajomy dopisał kolorowanie sassa i ogórka.
Github

pygmentize -f latex -O linenos=1 skrypt.rb

Robi dokładnie to co było mi potrzebne, coś ślicznego ;]

Dzięki za info

teraz tylko zdecydować sie konkretnie na jakiś temat z zakresu Ruby, Rails …

może jakieś propozycje? W co w magisterce warto się wgryźć.

Możesz dokończyć moją magisterkę ;-D ( http://github.com/qoobaa/pioneers ). Kod źródłowy mojej pracy jest dostępny w całości na Githubie: http://github.com/qoobaa/praca . Może komuś się przydadzą jakieś rozwiązania (zaznaczam, że nie jestem TeXpertem).

Sam już jedna w sumie mam na ukończeniu “Tworzenie własnej dystrybucji Linux” ale nadarzyła się okazja zmienić promotora na specjaliste od RoR więc jak tu nie skorzytsać i nie zaczać od nowa. Czasu tylko niewiele ;/