Http://rails-refactoring.com/

Jak w temacie - zainwestował ktoś z Was może w powyższy tytuł? Słyszałem wiele (w większości dobrych) opinii, ale informacji nigdy zbyt wiele, tym bardziej, że to tylko PDF w cenie, za którą można dostać praktycznie każdą książke w wersji drukowaniej, o ile taka istnieje :wink:

1 Like

Na pewno warto, jeśli cena boli to szukaj promocji, non stop praktycznie jest i to spora. newsletter, blog, chlopaki

Ja zainwestowałem i bardzo sobie chwalę.

Swoją drogą nie tylko dostajesz PDF, ale również EPUB i MOBI.

@gotar cena zawsze boli jeśli coś co kupujesz nie jest warte wyłożonej na to kwoty i właśnie o to głównie mi chodziło. Regularnie odwiedzam blog autora, zarówno nazwijmy to “prywatny” jak i firmowy i bardzo sobie cenie treści tam publikowane. Jeśli chodzi jednak o samą książkę to znam paru chłopaków z Arkency i to z nimi o tej książce rozmawiałem, więc mogli nie być obiektywni :wink: w każdym bądź razie dzięki za opinie i chyba niebawem się zaopatrzę :wink:

Wesołych Świąt! :wink:

IMO warto, mozna sie dowiedziec czegos ciekawego/nowego - nie zaluje dosc duzej kwoty wydanej.

Natomiast nie polecam https://leanpub.com/growing-rails - jest to ksiazka dla poczatkujacych.

A ja akurat tą drugą polecam ;). Fajnie pokazuje jak organizować kod dużelych aplikacji podążając the Rails way.

@lucas, @Slawek - nie czytałem żadnej z tych książek, ale Wasze wypowiedzi wydają się potwierdzać podział na ‘the rails way camp’ i ‘OOP camp’ :smiley:. pomimo, że warto znać zalety i wady obu i przeczytam pewnie obie te pozycje, to chyba jednak najpierw uderzę w rails-refactoring.com, jakoś wolę ten drugi obóz :wink:

Zdecydowanie warto, nawet jeśli nie zawsze zgadzasz się z Andrzejem Krzywdą. Poszerza horyzonty!

1 Like

@Tomash - z Panem Andrzejem zgadzam się dość regularnie, a decyzja o zakupie już zapadła, dzięki wszystkim :wink:

1 Like