Ideał front-end dev'a dla RoR

Jakie są Waszym zdaniem idealne kompetencje jakie powinien znać idealny kandydat na front-end developera dla zespołu tworzącego backend w RoR bądź po prostu kandydata w Waszych firmach( :wink: ) - z tego co póki co wyczytałem z ogłoszeń to:

  • Podstawowa znajomość RoR (przynajmniej rozumienie kodu, konfiguracja i odpalenie aplikacji na własnej maszynie, znajomość działania locali, koncept MVC),
  • Obsługa Git’a,
  • znajomość JS/jQuery/MooTools,
  • Znajomość Phonegap(?),
  • HAML, SASS,
  • Markdown,
  • Backbone
  • Coffescript - czy to jest mus jeżeli tworzymy aplikację w RoR(wiem że nie do końca ale 99% ogłoszeń o tym wspomina).

Jeżeli macie jakieś uwagi/sugestie to będę bardzo wdzięczny za podzielenie się nimi tutaj :wink:

Kiedyś miałem dobry układ z jednym webmasterem. Wrzucałem do plików erb tylko dane, które powinny być na stronie np. "Nazwisko <%= user.name %> + linki. Na tym moja robota się kończyła. On to stylował skryptował etc. Wcześniej tylko mu wytłumaczyłem trochę o helperach, strukturze katalogów itp.
W czym on to robił SASS, goły CSS, jQuery, cokolwiek mnie to nie interesowało. To była jego działka, więc się nie wtrącałem.