Idealny projekt dla początkującego w RoRze

Znam podstawy Ruby’ego, chcę zacząć uczyć się Railsów. W planach mam ubieganie się w ciągu roku o stanowisko Junior Developera. Chciałbym stworzyć web appkę od podstaw, aby mieć do portfolio. Niestety, z powodu mojego małego doświadczenia, nie mam pojęcia jaką apkę stworzyć, aby nie była skokiem na zbyt głęboką wodę albo zbyt banalna. Chcę po prostu tworząc to apkę nauczyć się dobrze Railsów i moc pokazac ja bez wstydu na rozmowie rekrutacyjnej. Czy moglby ktos podac jakas propozycje?

Najlepiej człowiek uczy się gdy pracuje przy czymś co lubi. Jeśli lubisz rybki polecam zrobić jakiś portal dotyczący akwarystyki, może interesuje cię polityka i rozmowy więc możesz zrobić jakiś mikroblog dotyczący polityki wraz z systemem newsów. Możesz też zrobić jakiś prosty system dotyczący śledzenia wybranych sprzedawców na allegro (trochę bardziej ambitne). Portal dotyczący miejscowości/gminy gdzie mieszkasz z systemem zdjęć :smiley:

Pomysłów może być wiele, ale jak pisałem na początku. Człowiek najlepiej się uczy gdy ma z tego zabawę. Jeśli podzielisz się większą ilością informacji o sobie może wymyślimy jakiś fajny projekt.

3 Likes

Czyli portal dot. np szkoły czy strona gminy jest wystarczającym projektem?

Tak. Nie widzę potrzeby robienia wielkiego projektu. Po prostu ładnie zrobiona strona, która robi swoje no i została zrobiona przez ciebie jest jak najbardziej ok. Kiedy ja szedłem pracować do przemysłu jedyne czym mogłem się pochwalić to projekty robione w trakcie studiów i też nie ma w tym nic uwłaczającego. Po prostu nie zawsze jest okazja/czas/chęci zrobić coś zanim pójdzie się pracować.

Najważniejsze, żebyś się przy tym dobrze bawił i czegoś nauczył.

1 Like

Dziekuje bardzo :slight_smile:

Nie ma za co. Pochwal się na końcu co zrobiłeś :slight_smile:

1 Like

To ja zachęcam do przyłączenia się do programistów działających w ramach Koduj dla Polski. To jest świetna okazja do nauki i dodania wkładu w chodzącą aplikację.

Szukamy teraz kogoś do pomocy w rozwoju aplikacji Wyrzuć.to, która niedawno wystartowała w Gdańsku: http://wyrzuc.to/

Całość robimy na opensource, współpracując z miastem Gdańsk. Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie http://kodujdlapolski.pl/projekty/wyrzuc-to/

Zapraszam do polubienia https://www.facebook.com/KodujDlaPolski i wpadania na organizowane przez nas spotkania.

Pozdrawiam,
Krzysiek Madejski