Implementacja forum

Witam!

Chciałbym poznać Wasze opinie na temat implementacji forum na stronie.
Zależy mi na tym, żeby użytkownik nie musiał logować się dwa razy, mam stworzony model user w aplikacji RoR i chciałbym to zgrać z forum.

Istnieją gotowe rozwiązania typu rForum, savage-beast, altered-beast, ale wszystkie zdają się przerostem formy nad treścią(może się myle, jeżeli tak to skorygujcie mnie), są trudne i mozolne w konfiguracji.

Najpopularniejszego phpBB musiałbym mocno przystosowywać do mojej aplikacji, a chcę mieć bezpośrednie połączenie między forum a aplikacją(dla wielu modeli chciałbym tworzyć od razu wątki na forum).

Może z Waszego doświadczenia jesteście w stanie mnie naprowadzić?

Ja zawsze piszę forum sam. Jest to proste i szybkie, według mnie dużo szybsze niż dostosowywanie jakiś gotowych rozwiązań nie daj boze jeszcze w php pod siebie.

Na poczatek wystarczy bardzo proste forum. i zazwyczaj na tym koncze, bo tak na prawde kto potrzebuje i uzywa tych bajerow z gotowych produktow jak zbieranie expa, rang itp?

Napisanie forum to ile 30 minut? 3 modele, kilka linik w widoku, relacje i jest. Nie wiem jaki sens ladować się w gotowe fora, chyba, że na prade potrzebujesz jakis bajerow, a forum bedzie sobie spoczywalo gdzies jako samodzielny twor, a nie czesc serwisu.

A testy!? :wink:

:>

Właśnie nad tym się zastanawiałem, ale myślałem, że tylko ja tak wolno piszę :stuck_out_tongue:

W edge railsach można fajnie napisać forum jako Engine (i pewnie niedługo jak montowalną aplikację), jak ktoś jest chętny, to służę pomocą :slight_smile:

Tak w skrócie - jaka jest różnica między engine’m a mountable-app?

W tym momencie główna różnica jest taka, że Engine’u nie da się odpalić samodzielnie, bez zamontowania do aplikacji. W teorii mountable apps mają być pełnoprawnymi aplikacjami, które można odpalić zarówno samodzielnie jak i podmontować w innej aplikacji. Oprócz tego w tym momencie klasy Engine i Application dzieli już coraz mniej :slight_smile:

Zostało mi jeszcze trochę czasu do konca rubysoca, w czasie którego chciałem uderzyć w ostatni punkt jaki chciałem zrealizować, tzn. umożliwić montowanie całych aplikacji, ale Jose i Yehuda twierdzą, że w tym momencie trzeba dać trochę czasu na pobawienie się nowymi możliwościami Engine’ów i dopiero po przetestowaniu w boju zdecydować co dalej z tym robić.

Forum i sklep: dwie rzeczy, które BARDZO by się przydało napisać w Railsach jako aplikacje mogące zarówno “samemu”, jak i “jako część” :slight_smile:

Cms / blog też się przydają.

Kto zrobi mountable wordpressa dostanie ode mnie skrzynke piwa :smiley:

CMS jest zbyt “szerokim” pojęciem, natomiast kompletny blog albo prosty CRM – TAK!

no to chłopaki macie “tematy” na kolejnych kilka hackfestów :wink:

Pisząc cms / blog myślałem o wordpressie :wink:

OFFTOP^2

apropos CRMa to polecam fat free CRM
http://github.com/michaeldv/fat_free_crm

Nawet miałem coś tam dopisać swego czasu, ale jakoś się nie zebrałem w sobie.
Bardzo dobry kontakt z głównym developerem.

Jeszcze do MountableApps przydało by się zaimplementować coś w stylu ‘ActiveUser’ - interface, który by ustalał api dla modelu ‘User’ i ‘Permisions’. Spełnienie takiej implementacji dało by gwarancję, że połączone aplikacje będą działać. Co o tym sądzicie?

Wystarczy dobre API dla samego modelu usera. Takie typu User#can_edit?(obiekt).

@Krzyzak: TAK!

Wydaje mi się, że o coś takiego Sławoszowi chodzi, ale musi to się stać standardem, żeby nie było problemu z montowaniem dowolnego engine’u.

Kiedyś Katz założył taką grupę “Rails reusable apps”, na której o takich rzeczach zaczęły się dyskusje, ale ze względu na brak implementacji w tamtym czasie, została pożarta przez spamerów i zapomniana. Będę musiał powalczyć o jej wskrzeszenie :smiley:

w savage beast jest to fajnie zrobione:
wystaczy nadpisać 4 metody i po sprawie

ale na pewno znajdzie się ładniejsza metoda :slight_smile:

w takim razie poinformuj(cie?) na forum na temat postępu prac, ew. powiedz kogo dodać do obserwowanych na githubie;)

http://github.com/wrug ale nie wiem, czy można obserwować organizacje.

Kurczę, to jest temat, a nie jakiś migrator sinatro-railsowy. Nie mogę się doczekać czwartku. :slight_smile:

Zapewne nie udało by się przenieść spotkania na piątek :P??