InFakt API

Howgh!

Kilka pytań w związku z zastanawianiem się pomiędzy InFaktem a CentrumFaktur dla właśnie założonej spółki

  1. Czy InFakt naprawdę wciąż wymaga klucza API oraz pary login-hasło? Czy po prostu na stronie jest podlinkowana jakaś nieaktualna dokumentacja?
  2. Czy API InFaktu potrafi zwrócić wynik w JSON, czy tylko XML?

Nie ukrywam, że InFakt o wiele bardziej mnie pociąga cenowo (wersja Regular), ale nie chciałbym potem całej tej oszczędności (ponad droższym CentrumFaktur) stracić w roboczogodzinach spędzonych na integracji.

Srsly, aż taki odzew? :wink:

Spodziewałem się chociaż komentarza forumowiczów, którzy pracują w InFakt (nie wiem czy nie nadużywam liczby mnogiej bo wiem o jednym).

Jakie są Twoje wrażenia co do inFakt? Sami zastanawiamy się nad użyciem ich API w naszych produktach i ciekaw jestem Twojej opini.

Jeśli idzie o dostęp za pomocą API key, loginu i hasła to jest to całkiem dobre rozwiązanie. API key zostaje jeden, natomiast każda aplikacja dostaje osobną parę login/hasło. W wypadku kiedy credentials jednej z aplikacji wyciekną wystarczy że wyłączysz jej login. Nie musisz jednocześnie generować nowego API key i zmieniać go we wszystkich innych, bezpiecznych aplikacjach.

Nie chce mi się wzniecać dawno wygasłego flejma, ale jest to rozwiązanie które ja (i wielu innych znanych programistów) spotkało tylko w InFakt. To raz. Dwa, Twój pomysł jest karkołomny – takie rzeczy się robi po prostu poprzez kilka apikluczy. Trzy, nie wiesz chyba jak to działa w InFakcie :wink:

Flejmik jest tutaj: http://room-303.com/blog/2009/12/15/logika-rozmyta-czyli-o-godnym-przyjmowaniu-krytyki/

@Tomash - a moze jednak iFirma.pl ?

[quote=Tomash]Howgh!

Kilka pytań w związku z zastanawianiem się pomiędzy InFaktem a CentrumFaktur dla właśnie założonej spółki

  1. Czy InFakt naprawdę wciąż wymaga klucza API oraz pary login-hasło? Czy po prostu na stronie jest podlinkowana jakaś nieaktualna dokumentacja?
  2. Czy API InFaktu potrafi zwrócić wynik w JSON, czy tylko XML?

Nie ukrywam, że InFakt o wiele bardziej mnie pociąga cenowo (wersja Regular), ale nie chciałbym potem całej tej oszczędności (ponad droższym CentrumFaktur) stracić w roboczogodzinach spędzonych na integracji.[/quote]
Infakt mocno pracuje nad nowa, lepszą wersją api z autoryzacja oAuth w stylu twitter.com,
dane będą zwracane zarówno w JSONie jak i XMLu, także jeśli możesz poczekać do początku grudnia to będziesz mile zaskoczony.

Nowe api Infaktu już dostępne produkcyjnie.

Wygląda bardzo ładnie, dzięki!

client_nazwa_firmy

Czy to jakaś wielojęzyczna implementacja wzorca konwencji ponad konfigurację?

Nie doszukuj się drugiego dna :slight_smile:

Przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale czy inFakt ma możliwość importu w drugą stronę? W sensie bezpośredniego zaimportowania faktur z Centrumfaktur?