Instalacje FCKeditora

Witam

Już od ponad 1.5h próbuję załadować do mojej aplikacji FCK-a. Jednak bez skutku. Jako jeden z helpów znalazłem to:

http://agilewebdevelopment.com/plugins/easy_fckeditor

Oto mój kod z konsoli:

[code]tomek@tomek-laptop:/media/sda2/Programowanie/Ruby/Rails/TESt$ script/plugin install git://github.com/gramos/easy-fckeditor.git
tomek@tomek-laptop:/media/sda2/Programowanie/Ruby/Rails/TESt$ rake fckeditor:install
(in /media/sda2/Programowanie/Ruby/Rails/TESt)
rake aborted!
Don’t know how to build task ‘fckeditor:install’

(See full trace by running task with --trace)
tomek@tomek-laptop:/media/sda2/Programowanie/Ruby/Rails/TESt$ rake fckeditor:install --trace
(in /media/sda2/Programowanie/Ruby/Rails/TESt)
rake aborted!
Don’t know how to build task ‘fckeditor:install’
/usr/lib/ruby/1.8/rake.rb:1704:in []' /usr/lib/ruby/1.8/rake.rb:2026:ininvoke_task’
/usr/lib/ruby/1.8/rake.rb:2005:in top_level' /usr/lib/ruby/1.8/rake.rb:2005:ineach’
/usr/lib/ruby/1.8/rake.rb:2005:in top_level' /usr/lib/ruby/1.8/rake.rb:2044:instandard_exception_handling’
/usr/lib/ruby/1.8/rake.rb:1999:in top_level' /usr/lib/ruby/1.8/rake.rb:1977:inrun’
/usr/lib/ruby/1.8/rake.rb:2044:in `standard_exception_handling’[/code]
To jest pierwszy sposób jaki próbowałem. Drugi:

tomek@tomek-laptop:/media/sda2/Programowanie/Ruby/Rails/TESt$ script/plugin install svn://rubyforge.org//var/svn/fckeditorp/trunk/fckeditor sh: svn: not found
3 sposób mój to:

sudo apt-get gem install fckeditor

Udało się zainstalować gem-a :smiley: jakaś stara wersja 0.1. I co dalej. Nie wiem jak zrobić aby przekopiowały mi się automatycznie pliki do projektu.

Prosze o jakieś wskazówki jak sobie poradzić z problemem - Jak zrobić aby zadziałał FCKEditor pod Railsami :slight_smile:

Dzięki wielkie

Proponuję zainstalować fck editor wg. instrukcji na stronie http://ckeditor.com. Nie wiem o co chodzi z instalacją z Railsami, i nie wiem czy jest Ci w ogóle potrzebna :).

ja zawsze powtarzam, że edytory WYSIWYG i tak działają tylko przy włączonym JSie, więc niech to całościowo będzie rozwiązywane przez w/w - bez gemów, pluginów, monkeypatchingu, workaroundów, wtfów i emacsowania przez sendmail.
Na codzień korzystam z jquery, więc podam rozwiązanie dla niego.
Podpinasz plugin ckeditor dla jquery, a następnie w kodzie robisz

$(function(){ $('textarea').ckeditor({path: '/path/to/ckeditor/directory/'}); //wszystkie textarea Ci zamieni - ew. robisz dla jakiejś klasy- ogólnie używasz potęgi selectorów jquery. });

+1

Do tej pory myślałem, że jak stworzono helpery to warto z nich korzystać. Tak mamy sam kod w ruby, a nie tu trochę JS tu trochę ruby a tu jeszcze coś innego. Ale widzę, że się chyba mylę.

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Będę sobie radził bez gemów i innych wtf-ów :stuck_out_tongue:

Instalacja edytora polega tylko na dołączeniu plików js i nadaniu textarea odpowiednich klas, tu helpery są zbędne :slight_smile:

Fajny też jest tiny mce - są na niego tutoriale jak dodać uploadowanie obrazków (dokumentów) oraz jest wersja z jquery. No i wydaje się milszy niż FCK (ale to moja subiektywna opinia).

Zależy od upodobań, niektórzy lubią helpery.

Ja lubię javascript i używając helperów czuję się ograniczony. Warto wspomnieć, że w Rails 3 helpery javascriptowe w railsach będą tylko dodawały odpowiednie klasy, do których będzie dopisany nieinwazyjny javascript.

Poradziłem sobie. JQuery + FCKEdiotr

W ogóle dopiero zaczynam przygodę z JS i tym podobnymi wynalazkami. Moje pytanie jest następujące, czy mogę w projekcie railsowym korzystać z prototype.js i jquery.js naraz?? Bo z tego co wiem helpery railsowe korzystają z prototype i nie wiem czy nie będzie się to gryzło z jquery. A już część projektu mam zrobione na heplerach.

Dzięki

jest coś takiego jak jrails - zamieniający prototype na jquery. ogólnie korzystanie z jquery i prototype razem jest problematyczne, ale możliwe. Pytanie po co?

[quote=axlinux]Poradziłem sobie. JQuery + FCKEdiotr

W ogóle dopiero zaczynam przygodę z JS i tym podobnymi wynalazkami. Moje pytanie jest następujące, czy mogę w projekcie railsowym korzystać z prototype.js i jquery.js naraz?? Bo z tego co wiem helpery railsowe korzystają z prototype i nie wiem czy nie będzie się to gryzło z jquery. A już część projektu mam zrobione na heplerach.[/quote]
jQuery nie gryzie się z prototype, o ile użyjesz jQuery.noConflict(), więcej info tutaj: http://docs.jquery.com/Using_jQuery_with_Other_Libraries

Po użyciu noConflict jQuery nie będzie używać $, tylko jQuery. Problem z tym jest taki, że nikt nie lubi pisać długich nazw i lepiej napisać $("#id"), niż jQuery("#id").

Żeby w takim projekcie nie mieć z tym problemów, można posłużyć się domknięciami:

(function($) { // w tym miejscu można używać $ z jQuery })(jQuery);

Ja nie widzę żadnych problemów :wink:

Możesz wymienić jakikolwiek przykład?

Żeby zacząć korzystać z nieinwazyjnego javascriptu z jQuery bez potrzeby przepisywania javascriptów z całej aplikacji na jQuery

[quote=axlinux]To jest pierwszy sposób jaki próbowałem. Drugi:

tomek@tomek-laptop:/media/sda2/Programowanie/Ruby/Rails/TESt$ script/plugin install svn://rubyforge.org//var/svn/fckeditorp/trunk/fckeditor sh: svn: not found
[/quote]
Tak na przyszłość, to system mowi ci ze nie moze znalezc programu svn. Musisz sobie zainstalowac subversion:

sudo apt-get install subversion

[quote]Ja nie widzę żadnych problemów :wink:

Możesz wymienić jakikolwiek przykład?[/quote]
widziałem pluginy, które odmawiały współpracy, nie korzystając z $() *

no ale to chyba od razu wybierasz sobie zestaw rzeczy, z którymi chcesz pracować - framework do tworzenia aplikacji, ORM, framework do javascriptu, framework do cssa, język do szablonów, więc nie bardzo wiem, co możnaby przepisywać… no, chyba, że odziedziczamy po kimś aplikację, to wtedy fakt :slight_smile:
*- ale to było dawno - więc może się coś w tej kwestii zmieniło :slight_smile:

@krzyżak nie zawsze wszystkie podjete decyzje na początku po jakims czasie okazują się słuszne.

Poza tym przyznam się może do tego, co popełniłem. Robiłem prosty system galerii. Po stronie widoku dla klienta uzywałem jQuery i pluginu scrollable(). Pod sam koniec projektu okazało się, że klient w panelu admina chce mieć możliwośc układania zdjęc w kolejności. Miałem w pozostałym budżecie jedynie godzinę, więc obejrzałem na szybko railscast http://railscasts.com/episodes/147-sortable-lists i zaimplementowałem w panelu administracyjnym. Efekt był naprawdę zadowalajacy i, co ważne dla klienta, dostarczony szybko na produkcję.

godzinę powiadasz? jeśli po obejrzeniu screencastu zostało Ci więcej niż 5 minut, to po rzuceniu okiem na archwialną stronę jrailsów zobaczyłbyś, że sortable_element jest przepisany do jrailsów, więc nie ma kłopotów z wykorzystaniem jquery;]

To kiepsko napisane pluginy musiały być :wink:

owszem- nie analizowałem bebechów, ale zapewne wykorzystywały wewnętrznie $(’’) - pół biedy jak to tylko jakiś dodatek odmówiłby współpracy, kiepsko, gdyby się nagle okazało, że jakiś plugin stanowiący zasadniczy element strony odmawia współpracy:)