Jak przedstawić miejsca w autobusie?

Hej,
Pytanie jest trochę przewrotnie zadane i może nie mieć do końca związku z railsami ale bardziej z web developmentem. Nigdy nie robiłem żadnej grafiki a mam problem. Muszę do mojej aplikacji dorzucić dynamiczną grafikę pokazującą zarezerwowane miejsce w autobusie. W widoku railsowym mam selector taga który zawiera dostępne miejsca. Zastanawiam się czy aby przedstawić taką grafikę muszę to zrobić poprzez np wyświetlenie obrazka autobusu (rzut od góry tj widoczne siedzenia z numerkami) i na ten obrazek nakładać drugi zajmujący to konkretne miejsce wybrane przez selector taga. Generalnie nie mam wyobrażenia jak za coś takiego można się zabrać. Wydaje mi się że w jQuery można stworzyć sobie jakąś prostą grafikę ale pobieżne przejrzenie tutoriali nie naprowadziło mnie na nic sensownego. Czy ktoś ma jakąś sensowną propozycje tutoriala który może mnie na coś takiego naprowadzić? Z góry dzięki za pomoc.

Mógłbyś chociażby przedstawić to jako tabelkę np 5x20, każda komórka ma jakieś tam tło z szarym fotelem i podmieniać klasy zajętych miejsc na jakiś inny kolor fotela. :wink:

rzuć okiem na to http://techbrij.com/seat-reservation-with-jquery

Dzięki za pomoc, to na pewno wystarczy:)

Teraz już mam pytanie odnośnie jQuery. Jak można wykonać funkcję each tylko na tagach znajdujących się wewnątrz konkretnego taga tzn mam takie coś:

...
    1
  • 2
  • 3
  • 4
... ...
    1
  • 2
  • 3
  • 4
...

i chciałbym wywołać funkcję each która przeleci tylko po elementach wewnątrz

bo na elementach tr tez bedzie funckja each. Jakoś nie mogę ogarnąć jak zmusić funkcję each aby została wykonana tylko wewnątrz danego taga.

może to Cie nie kieruję czy coś …

$("...").find('...').each {function() { // do your cool stuff });