Jak się zmotywować do uczenia się nowości?

IT jest chyba najbardziej dynamicznie zmieniającą się branżą (jeśli jest coś, co zmienia się szybciej, oświećcie mnie). To czego nauczysz się dzisiaj, za parę lat może być nieaktualne. A szkoda…
Pod wpływem jednego z tekstów https://goodpoint.blog/opor-wobec-zmiany-radzic-oporem-pracownikow/ który wymienia przyczyny oporu przed zmianami w środowisku pracy, naszła mnie myśl, że sam jestem taką osobą, która najchętniej pozostałaby przy jednym języku i oby tak jak najdłużej. Czy też zmagacie się z niechęcią do dalszej nauki i jak sobie z tym radzicie?

Dla mnie największym problemem jest to że nie mam czasu żeby wszystkie rzeczy ogarnąć i nauczyć się porządnie wszystkich tych języków które mnie interesują.

Jeżeli nie interesują Cię nowe dla Ciebie rzeczy w “programowaniu” to pewnie jest to po prostu tylko twoja praca i nic ponadto, ale nie wiem czy to coś złego :wink: Nie każdy musi łączyć pasję z pracą :slight_smile:

2 Likes

Zawsze można siedzieć w C/C++ i pisać sterowniki, tu się tak szybko nic nie zmienia, nie ma frameworków jak w JavaScript czy Java.

Zazwyczaj poświęcam sporo czasu po pracy żeby uczyć się nowości albo tego co mnie interesuje. Obecnie mogę sobie jeszcze na to pozwolić(brak żony i dzieci) za to nie wiem jak może być w przyszłości. Z durgiej jednak strony nasz branża bardzo szybko się rozwija i ciężko jest nadążyć za nowinkami które się ciągle pojawiają, co nie oznacza że jest to wcale złe, a wręcz przeciwnie.