Jak znaleźć pierwszą pracę

Cześć,

Rok temu skończyłem liceum i z różnych powodów nie poszedłem na studia, dodatkowo do października miałem wymuszoną przerwę w programowaniu. Postanowiłem jednak jakoś wykorzystać w miare dobrze czas, który teraz mam i od października uczę się Javy i Javy EE. Do tego też uczę się matematyki, bo chciałem poprawić maturę, bo biorę pod uwagę, że za połtora roku pójde na studia.

Skuszony zostałem opiniami, że w Javie to wystarczy umieć cokolwiek i z łatwością można dostać pracę. Od jakiegoś czasu już wysyłam CV i wygląda na to, że firmy nie są zbyt chętne do odpowiadania mi. Podejrzewam, że może być to spowodowane brakiem studiów i doświadczenia (poza drobnym freelancingiem dwa lata temu, korzystając z PHP), a w Javie główną opcją są korporacje, które z tego co wiem zwracają na to uwagę, a kiedy już ktoś odpowie to często na początku trzeba zrobić algorytmiczne zadania, a z algorytmiki jestem słaby bo nigdy się tym nie zajmowałem.

Bardzo chciałbym zacząć teraz prace jako programista (język ma mniejsze znaczenie, ale teraz najpewniej czuje się w Javie/Javie EE) i do tego nadrobić teoretyczne braki po godzinach, a za połtora roku być może iść na studia. Jednak wygląda na to, że dostanie pracy nie będzie takie łatwe. No i kończąc ten trochę długi wywód mam do Was pytanie. Macie może jakieś rady co mógłbym teraz zrobić?

Dodam, że moje aktualne umiejętności to podstawowa znajomość Java SE 8, Java EE 7 (CDI, EJB, JSF, JPA), testy jednostkowe i SQL. Zrobiłem też projekt, który te umiejętności ma prezentować: https://github.com/tdudzik/reservly.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i rady.