Jak zweryfikować czy ktoś już napisał dany gem?

Sprawa niby banalna, ale wcale nie prosta.

Jest dostępna cała lista gemów:
http://ruby-doc.org/gems/

Niestety przekopanie się przez nie aby zweryfikować czy ktoś już coś napisał czy muszę napisać to sam jest nie do wykonania w opłacalnym czasie.

Czy jest jakaś lista gemów, która jest opisana tagami lub w inny sposób ułatwiający wyszukiwanie w niej gema, który mógłby mnie zainteresować? Czy pozostaje tylko zdanie się na google?

Posłużę się przykładem:
Np. teraz potrzebuję moduł o następującej funkcjonalności:
Mamy sobie treść:
"Witam {Panie/Pani} [name]

{Pana/Pani} zamówienie:
[[
produkt o [id] - [name] - [price]
]]"

Czy ruby ma gotowe rozwiązanie dla personalizacji, które da się tak skonfigurować aby wybrało Pan/Pani w zależności od płci oraz zrobiło pętle dla produktów? Tak aby wylistowało każdy produkt, jeden po drugim zgodnie z templatem? Nie jest to trudne do napisania ale może powstał już do tego jakiś moduł, więc nie ma potrzeby abym wynajdował koło na nowo.

www.ruby-toolbox.com :wink:
czasem pomaga też wpisanie paru słów kluczowych w githubowej wyszukiwarce

http://rubygems.org/ też ma searcha :slight_smile:

@OwiecPL – wracając do Twojej edytowanej, rozszerzonej odpowiedzi – jasne, że ma. Ba, nawet railsy domyślnie to mają – nazywa się i18n. Tworzysz tłumaczenie dla słowa/symbolu male/female, na podstawie metody .gender dla usera wybierasz odpowiednią, i gotowe. Niestety język polski jest pod tym względem bardziej skomplikowany, niż na początku może Ci się wydawać – przerabiałem temat, i niestety trzeba najczęściej do tego ciut więcej magii.

@krzyzak bo to będzie musiało działać dla każdego języka. Nie tylko polskiego. Czy w takim razie ma sens w to się zagłębiać czy lepiej napisać coś samemu?

Przejrzałem i18n i to chyba nie do końca to o co mi chodziło? To bardziej służy personalizacji pod względem języka, a nie płci?

W skrócie:

#{@user.gender} zamówienie:

Gdzie gender zwróci Ci zlokalizowany string ‘Pani’ lub ‘Pan’.
A w zasadzie to powinien być helper (który używa gendera z modelu), skoro w widok pewnie to wrzucasz.