Jaka aplikacja może zaimponować?

Witam wszystkich.
Często słyszę rady, że dobrze jest szukając pracy mieć w “portfolio” appkę, którą można się pochwalić. Mam ich niby sporo, ale były to projekty które zajęły max 2 tygodnie intensywnej, kilkugodzinnej pracy - tak więc dość małe. Chcę dać sobie dłuższy czas - powiedzmy 2 miesiące - i coś porządnie dopracować.
Wiem, że tematów z pomysłami na aplikacje bylo już sporo, ale czy macie może jakieś rady, co możnaby w taką appkę wpakować, żeby ją uatrakcyjnić z punktu widzenia rekrutera? Devise, czyli rejestracja, logowanie itd itp to raczej standard i trochę brakuje mi pomysłów.

Dobrze napisana, pokryta testami

To moze byc todo lista, ale jak jest dobrze napisana i ma testy to nic wiecej nikt nie potrzebuje

Jeśli interesuje się full-stack, możesz pójść “wszerz” i zbudować aplikację/system, który zademonstruje szeroki wachlarz umiejętności.

Przykład:

  • Backend RESTowy w Rails 5 API only
  • Klient w jakimś frameworku javaskryptowym (niezależny od aplikacji Rails)
  • Klient mobilny (i/lub responsywna wersja klienta webowego)
  • “dockeryzacja” i spięcie całego systemu - serwer, klient, baza danych przez docker-compose

Co do tematyki aplikacji to już Ty wiesz najlepiej co Cię interesuje. Czy to będzie katalog książek czy mapa stacji LPG - zrób to co Ciebie będzie motywować do ukończenia projektu. W każdym projekcie można znaleźć (lub stworzyć) sporo ciekawych wyzwań.

Bardzi jestem ciekawy argumentacji dlaczego tylko w Rails 5, Railsy za dużo przykrywają, jak napisze się API przy użyciu jakiegoś microframeworka to można pochwalić się większa wiedzą - oczywiście jak jest dobrze napisany

Dziękuję za odpowiedzi, trochę “intimidating” ze względu na tego niezależnego klienta JS - nie mam w tym doświadczenia, ale chcę spróbować

Bardzi jestem ciekawy argumentacji dlaczego tylko w Rails 5

Daleki jestem od opinii że tylko w Rails 5, więc argumentacji nie będzie :slight_smile: Czy zmyliło Cię słowo “only”?

Z tego co mi wiadomo to only oznacza z tylko

W sumie teraz jak czytam to mogło chodzić o to żeby w Rails5 użyć flagi --api a nie normalnego budowania apki.

Ale to tak samo jako JSON API, nie każde API w JSONie jest w standardzie JSON API więc podobnie jak tutaj takie stwierdzenia są bardzo mylące na pewnym poziomie wiedzy.