Jaka książka dla nie całkiem początkującego?

Podsumowaniem tego wątku może być ten post: http://antoniocangiano.com/pages/ruby-and-rails-recommended-books to lista książek o rubym/railsach ułożona wg stopnia zaawansowania w temacie.

Odgrzeję temat :wink:

Ja właśnie z książki “RoR. Wprowadzenie - made in Helion” poznałem mocne podstawy Railsów. I uważam, że jest to bdb książka na początek - tak na rozgrzewkę, bo raczej wiele praktycznych rzeczy się z nich nie da nauczyć :wink: Potem wziąłem w ręce PDF “For days on Rails” i to już jest wypas komplet - podstawy teoretyczne z Helionu i praktyka po angielsku.

Teraz, gdy chciałem poszerzyć dalej swoją wiedzę okazało się, że Helion ma znacznie więcej książek… ale jak patrzę na Allegro to właściwie tylko 2 sztuki są.

Co więc polecacie na chwilę obecną? Może jakieś nowe wydania pdf anglojęzyczne się pojawiły?

“RoR. Wprowadzenie” - w sam raz na poczatek; jeszcze lepiej, jesli ma sie juz jakies doswadczenie w programowaniu aplikacji webowych. Pozniej na pewno przyda sie “Rails. Przepisy”. Uwazam tez, ze trudno pisac cokolwiek, uzywajac jakiegokolwiek frameworka nie znajac dobrze jezyka, na ktorym sie on opiera i dlatego polecam rowniez “Pogramowanie w jezyku Ruby. Wydanie II”. To wszystko z pozycji po polsku, jednak Helion planuje wprowadzic pare pozycji w listopadzie i mozna by bylo im sie przyjrzec.

Z pozycji anglojezycznych oczywiscie “Agile Web Development with Rails” oraz darmowa “Build Your Own Ruby On Rails” .

// offtop… hello blue :wink: