Jaki monitor?


#1

Witam wszystkich,

Mam pytanie, na jakich monitorach pracujecie?
Ja obecnie pracuję na SAMSUNGU S27C570 i generalnie bardzo daje rade, ale zastanawiam się czy nie wygodniej będzie na większym np 29’.

Dodam, że nie lubię pracować na dwóch monitorach więc pytanie głównie do osób, które pracują na jednym dużym monitorze.

Dzięki!


#2

Ja pracuję na monitorze ultrapanoramicznym 21:9 ( LG 29UB55-B ) i muszę przyznać, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Też nie przepadam za dwoma monitorami (wyświetlacz laptopa + w/w monitor w zupełności mi wystarcza).

W edytorach tekstu nie ma problemu z widocznością kodu nawet w oknie podzielonym na 3 części.
Przeglądarka z DevToolsami przypiętymi z boku okna pozwala na ‘pełny’ widok strony (bez zbędnego dodatkowego okna) i jednoczesne korzystanie z narzędzi developerskich.

Niektórzy mówią, że dużo kręcenia głową jest przy tym, ale ja tego nie zauważam :smiley:


#3

Całkowicie zgadzam się z tym Panem (https://hackernoon.com/why-i-stopped-using-multiple-monitors-bfd87efa2e5b) i również pracuje na jednym monitorze. 24/25 cali o standardowych proporcjach jest idealne dla mnie.


#4

Od nieco ponad roku pracuję na tym modelu: http://www.dell.com/en-us/shop/dell-27-ultra-hd-4k-monitor-p2715q/apd/210-adof/monitors-monitor-accessories Polecam, do pracy świetny. Do obróbki zdjęć ocenić nie potrafię, ale ponieważ jest względnie tani to zakładam, że nie jest pod tym względem najlepszym modelem.

Używam jako jedynego monitora, klapa laptopa zamknięta.


#5

Ja polecam monitory, LG, Smasung, AOC o parametrach 3K, 21:9, 25-35’, 5ms. nie musi być zakrzywiony Curved czy Quantum Dot. Mniej więcej takie jak te.