JEdit jak TextMate

Ktoś ma dojście do TextMate? Może dałoby się z niego wyciągnąc listę skrótów rozwijących kod i to dodać do JEdit. Powinno to się dać zrobić, bo JEdit ma całkiem potężny plugin superabbrevs.Tu opisują jak dodawać ręcznie takie makra. Sprawdzałem plik jaki jest generowany. Niestety nie wiem co to za format, więc to by utrudniało dodanie tych skrótów na drodze programowej.

uzywam TextMate’a (poki co jeszcze 7 dni trial :)) w wolnej chwili poszukam czy da sie te skrot wyciagnac

Jakby co to ja tez poprosze :slight_smile: Przygotuje zestawik dla VIMa :slight_smile:

Jeszcze nie mialem czasu sprawdzic TextMate’a ale to moze byc rozwiazanie:
http://synthesis.sbecker.net/articles/2006/03/20/jedit-snippets-for-ruby-on-rails

Swoja droga dzis w pelni skonfigurowalem jEdita do pracy z RoR i wszystko dziala pieknie.

Nadal potrzebujecie coś z TextMate? Mogę coś wyciągnąć, tylko nie jestem pewien czy TM ma cokolwiek wspólnego z JE, jeśli chodzi o format przechowywania tych informacji.
Z tego co widzę, to bundles z TM są zrobione całkowicie w środowisku OS X, czyli zapisane jako osobne… bundle właśnie (w znaczeniu Mac OS X). W środku są pliki .plist (czyli XML Property List Files, czyli binarnie zakodowanie XML-e). W plistach są zapisane informacje typu: tabTrigger (np. “eachdo”) oraz kod symboliczny oznaczający co powinno pojawić się w edytorze i dokąd ma przeskakiwać kursor po wciśnięciu Tab, np.:

each do |${1:element}| ${1:element}.$0 end
Oznacza to, że trzeba wyciągnąć trochę informacji z wielu plików. Bundle Ruby ma 55 plików, bundle Rails ma ich 165.

Znajdziecie wszystk co potrzeba na svn Macromates. Logni i haslo: anon
http://macromates.com/svn/Bundles/trunk/Bundles/Rails.tmbundle/

Oczywiscie Licencja Macromates nie zastrzega z korzystania.

Dokladnie to potrzebujecie Snippets, czy cos wieciej ?
Format xml , kwestia przekonwertowania, nie wiem jak jest w JEdit.

Jesli kogos interesuje to mam snippets do Gedit. Jesli ktos nie chce nadpisywac mime w Gnome aby obslugiwal .rhtml to mozna erb snippets wkleic do html.xml a reszte do ruby.xml i gedit bedzie swietnie dzialac z drobnymi poprawkami dla accelators.

Pozdrawiam

Fajnie by było jak by to dodano też do RadRails i może Arachno IDE.