Jenkins + Rcov + simplecov

Mam następujący setup: aplikacja rails + simplecov do mierzenia pokrycia kodu testami.
Dodatkowo gem ‘sim[plecov-rcov’ konwertuje html wyplute przez simplecov na html w formaci rcov.

Do tego jest jenkins, który ładnie wszystko rozumie, ale pojawiają się 2 problemy:

  1. Po wywołaniu w Jenkinsie rake taska spec, jeśli jest conajmniej 1 test FAIL, to wyświetla komunikat:
Build failed, skiping rcov coverage report.

i nie wyświetla żadnych rezultatów później (oczywiście pliki wygenerowane przez simplecov są).

  1. Wykres trendu pokrycia kodu jest wyświetlany tylko dla ostatniego builda, który zakończył się sukcesem, zatem jeśli jest jakikolwiek test FAIL, to mimo iż raport coverage dla danego builda jest właściwy, to wykres na stronie głównej zadania jest wyświetlony dla ostatniego SUCCESS BUILD’a.

O ile problem 1. jest łatwy do rozwiązania (za’komentowanie jednego return’a w źródłach rubyMetrics),
o tyle nad problemem 2. spędziłem już kilka dobrych godzin i nie mogę znaleźć żadnego sposobu, aby zmusić jenkinsa do wyświetlania wykresu rcov z lastBuild a nie z lastSuccessfulBuild.

Czy ktoś miał może podobny problem? Z góry dzięki za każdą pomoc.