[jquery] Railsy, ajax i jquery

Witajcie,
Pobrałem funkcje z bloga devguru, jednak one są przystosowane do używania xmla przy ajaxowych zapytaniach, jestem kompletnym żółtodziobem jeśli chodzi o javascript i jquery. Zaznaczyłem sekcją kod który mnie interesuje żeby go przerobić by współdziałał z funkcja RailsLoad

http://pastie.org/365099

Z góry dziękuje za pomoc!

Edycja: Chodzi mi o to, że linki z klasami get, post, put otrzymują od railsów zwrot dokumentu html, a ja chciał bym by linki otrzymywały dokument js

respond_to do |format|
  format.html { redirect_to :back }
  format.js
end

no jak dla mnie jak zaladujesz js i klient ma js wlaczone to juz wiekszosc sukcesu, ci pozostaje dodac slowko remote i tyle.

no ale moze sie myle :stuck_out_tongue:

Zamiast $.ajax użyj $.getScript.

tylko czy to sensowne rozwiazanie? tak ogolnie rzecz biorac co z cala rzesza ludzi z wylaczonym js w przegladarce, jak ich obsluzysz?

gotar: odkrywcze stwierdzenia tutaj wrzucasz :slight_smile:

no wiem :>

gotar:Normalnie ich obsłużę, przygotowałem akcję która obsłuży i JS i normalne zapytania.

Chyba nie zrozumieliście mojego kłopotu ;), otóż przy aktualnym kodzie, gdy user kliknie link który ma np. klasę css get, to wyśle zapytanie z nagłówkami:

[code]User-Agent

Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.9.0.5) Gecko/2008121622 Ubuntu/8.10 (intrepid) Firefox/3
.0.5

Accept

/

Accept-Language
pl,en-us;q=0.7,en;q=0.3

Accept-Encoding
gzip,deflate

Accept-Charset
ISO-8859-2,utf-8;q=0.7,*;q=0.7

Keep-Alive
300

Connection
keep-alive

X-Requested-With
XMLHttpRequest[/code]
Na co railsy odpowiadają szablonem .html.erb a nie .js.erb :), jak przerobić tą funkcje js, by działała używając funkcji railsLoad która to dodaje .js do każdego zapytania, wymuszając niejako na railsach odpowiedź z szablonu .js.erb