JRuby deployment rack

Grzebię i szukam zarzucając wujka Google pytaniami, ale trudno mi się połapać w tych wszystkich środowiskach J2EE.
Stąd pytanie - czy ktoś ma jakieś doświadczenie z deploymentem aplikacji rackowych napisanych w JRubim? Co polecacie?
Oczywiście chciałbym uniknąć pisania rozwlekłych XMLi.

[quote=apohllo]Grzebię i szukam zarzucając wujka Google pytaniami, ale trudno mi się połapać w tych wszystkich środowiskach J2EE.
Stąd pytanie - czy ktoś ma jakieś doświadczenie z deploymentem aplikacji rackowych napisanych w JRubim? Co polecacie?
Oczywiście chciałbym uniknąć pisania rozwlekłych XMLi.[/quote]
Kiedyś używałem do tego kirka: https://github.com/strobecorp/kirk i działał bardzo dobrze (sam też trochę do niego commitowałem), ale niestety od roku nic się nie dzieje, więc nie wiem jak to teraz wygląda.

Plus jest taki, że jest to wrapper na Jetty, który jest już sprawdzonym serwerem.

Ze względu na to, że konfiguruje go się banalnie łatwo, to możesz zawsze od niego zacząć i kontynuować poszukiwania jeżeli coś by Ci nie odpowiadało :slight_smile:

[quote=drogus]Kiedyś używałem do tego kirka: https://github.com/strobecorp/kirk i działał bardzo dobrze (sam też trochę do niego commitowałem), ale niestety od roku nic się nie dzieje, więc nie wiem jak to teraz wygląda.

Plus jest taki, że jest to wrapper na Jetty, który jest już sprawdzonym serwerem.

Ze względu na to, że konfiguruje go się banalnie łatwo, to możesz zawsze od niego zacząć i kontynuować poszukiwania jeżeli coś by Ci nie odpowiadało :)[/quote]
Dzięki. Znalazłem też jakiś plugin jetty-rack, ale też wygląda na to, że nie jest rozwijany. Próbowałem użyć glassfisha, ale najpierw raportował coś nt. brakującego rdoc/usage (uruchamiam jruby w wersji 1.9), a potem się wykrzaczał na mojej aplikacji, która uruchamiana zwykłym rackup działa bez zarzutu.

Generalnie zależy mi na skalowalności, ale torquebox to chyba jednak jest overkill na początek. Sam download to jakieś 100 MB :frowning:

jruby + kirk to chyba najlepsze rozwiązanie

jak byś potrzebował pomocy z tym to daj znaka już dość długo zajmuję się aplikacją która własnie tak działa i nie ukrywam że na dzień dzisiejszy to jest chyba najbardziej optymalne rozwiązanie, jak co to daj znać.

Warto chyba spojrzeć też na Torquebox jeśli potrzebujesz dodatkowych rzeczy typu: cron-like jobs, kolejki

Spoko, odpaliłem i działa. Jeszcze muszę pogrzebać w ustawieniach, bo żadnych logów nie pluje, ale na dzień dzisiejszy to chyba najbardziej optymalne rozwiązanie.

Czytałem o Troquebox i nie wykluczam jego użycia, ale na tę chwilę to chyba overkill.

Przewidywana architektura apki jest taka:

  • frontend napisany w Railsach odpalany na CRuby 1.9.2/3 - ze względu na największą kompatybilność z gotowymi rozwiązaniami, typu ActiveAdmin, ActiveMarchant, etc. itp. Zasadnicze przeznaczenie: rejestracja użytkowników, gadanie z zewnętrznymi/wewnętrznymi API, przeglądanie treści statycznych/dynamicznych typu blog, porady. Deployment z wykorzystaniem Passengera.

  • backend na JRubim z API robionym w Grapie. Deployment z wykorzystaniem Kirka (lub Glassfisha/Torquebox).

  • HAproxy do obsługi wielu instancji backendu

Istotne jest to, że zapytania do backendu trwaja długo (kilka sekund), ale nie są zbyt częste.

Warto jeszcze wspomnieć o http://thinkincode.net/trinidad/ oraz chudsze wersji Troquebox https://github.com/torquebox/torquebox-lite , enjoy!