JSON api

Witam,
na początku chcę zaznaczyć, że jestem dosyć zielony w programowaniu w Railsach… Jednak muszę zrobić aplikację RoR.
Powiedzmy, że mamy w sali 20 komputerów (oczywiście w sieci), na każdym odpalany jest Linux LiveCD. Admin ma mieć możliwość odczytania informacji o starcie każdego z systemów. Do tego celu mam wykorzystać JSON api…
Może i da się inaczej, ale tak to muszę zrobić. Po tym będę miał zapewne dalsze pytania, bo to oczywiście nie koniec
Czy ktoś może mi pomóc?

Masz wykorzystać JSON API czy API w JSONie ?

to co na szybko zapisałem, to mam jakąś aplikację railsową i mam z niej wystawić JSON api,które (chyba) ma mi robić to, co wcześniej opisałem…Wiem, że JSON nie jest czymś nietypowym w RoR (i nie tylko), ale jak wcześniej wspomniałem dużo nie wiem… Jeżeli coś mieszam, to proszę mnie poprawić i nakierować na odpowiednie rozumowanie :wink:

jak masz jakiś konkretny problem, coś ci nie działa, to na pewno ktoś ci pomoże, ale musisz pisać konkretne problemy jakie masz.

Co do API to nie każde API w JSONie to JSON API (standard). Niestety wiele osób tego nie zauważa, co zapewne związane jest z brakiem wiedzy.