Junior RoR programmer looking for an internship, remote job or mentor

Hi all.
My name is Alexander and I’m a beginner RoR developer. I live in Belarus and would like to find the remote work or mentor in Poland (or other country).
What would you like to find?:

  • paid internship or freelance work;
  • a competent and experienced mentor who can spend your time on me and give me part of their knowledge;
  • exciting real or training project, which I will try to realize myself as a programmer;
  • many, many, many coding;
    What you get in return?:
  • Novice programmer who really wants to work and realize themselves;
  • Realization of you as the teacher (maybe it will be really interesting?);
  • Cultural exchange, learning Russian language (maybe it will also be interesting to someone?)
    I know the Polish and English language at intermediate level, Russian is my native language.
    My CV: http://kalinka.pw/
    It is written in detail about my knowledge and skills.
    My github: https://github.com/Hunk13
    Contact can be kept through Skype, gitter, telegram or via private messages.
    Have a good day.

Alexander.

P.S. Tak, mogę pisać i mówić też po polsku.

Hej, odpowiem Ci jako osoba też początkująca i szukająca pracy - Twoje projekty na Githubie są na na razie zbyt niskim poziomie. Niestety poziom wejścia w RoR (przynajmniej w moim odczuciu) jest dość wysoki. Nie wystarczy mieć standardowe aplikacje CRUD, bo to umieją zrobić wszyscy kandydaci. Popracuj jeszcze nad tym :slight_smile:

Witam.
Dziękuję za odpowiedź. Tak, zgadzam się, że niektóre z moich projektów były bardzo proste. Ja je usunął z github-a. Ale chciałbym zwrócić uwagę na ten projekt https://github.com/Hunk13/flashcards. Myślę, że jest on godny uwagi.
Trudno wymyślić jakiś projekt, chciałbym pracować w warunkach rzeczywistych. Może ktoś doradzi techniczne zadanie dla serwisu, który nie wstyd będzie pokazać?
Dziękuję.

Kolejny problem jest taki, że Twój blog, który masz najwyżej i jest wrzucony na heroku to przekopiowanie kodu z tutoriala z youtube, chyba od Mckenziego. To nie zachęca :wink:

W przypadku aplikacji flashcards popracuj nad jej wyglądem. Nawet jeśli preferujesz back-end, jako junior będziesz musiał liczyć się z tym, że trzeba robić wszystko.
Konieczna jest dobra znajomość HTMLa, CSSa, najlepiej też JS. Nie chodzi o to, żeby strona była nie wiadomo jak piękna, może być prosta, ale widzę, że na Flashcards niektóre elementy są rozjechane, niektóre odległości za małe. Popracuj nad tym, żeby było bardziej estetycznie :slight_smile:

Dziękuję wszystkim za porady. Bardzo mi miło.
Po pierwsze, w sprawie bloga. Tak, on jest na jednej z lekcji video Mckenziego. Ale dla mnie to był interesujący przede wszystkim konfiguracją Linix-a na DigitalOcean i deploy-em RoR aplikacji.
Po drugie, dziękuję za radę z flashcards. Popracuję nad wyglądem.

Szukam takiej samej początkującego programisty do pracy nad wspólnym projektem. Nie wiem nad czym, ale coś wymyślimy. Kontakty te same.