Junior Ruby Guy, potrzebna pomoc

Witam wszystkich,
mam nadzieję, że wszyscy czytający to mają się dobrze i jesteście zdrowi!
Jestem osobą, która po mimo wielu głosów przeciw poświęciłem się Rubiemu, zakochałem się w tym języku, aktualnie staram się napisać coś ala bazadanych dość prosta, ale z ciekawszych zastosowań pobiera dane i ‘rysuje’ wykres. Staram się rozwijać mój projekt i bardzo chciałbym się rozwijać. A mój problem polega na tym, że chciałbym zacząć pracę jako Junior Ruby (może on Rails) Developer, ale niestety nie wiem jak ten świat wygląda, największy problem mam z testami, poznałem Rspec, teraz czytam na temat Capybary, ale mam kilka pytań dot. tego tematu. Szukam różnego rodzaju pomocy w temacie tworzenia GUI, z tego co się dowiedziałem, ruby nie jest stworzony do tego typu rzeczy, znalazłem informacje np. na temet Shoes. Uczę się Vima, aktualnie VSCode. Jeżeli chodzi o SQL, to znam podstawy, angielski oczywiście również, aktualnie zacząłem czytać ‘‘Ruby Under A Microscope’’ i chcę zabrać się za Pood.
Więc w kwestii podsumowania, chciałbym skontaktować się z osobą, która pracuje w branży i mogła by mi odpowiedzieć na kilka pytań, bardzo będę wdzięczy za wszelką pomoc.

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam :slight_smile:

Cześć. Myślę, że mógłbym Ci pomóc :). Odezwij się na privie.

1 Like

Niestety nie mogę wysłać do Ciebie wiadomości prywatnej, wyskakuje mi błąd… więc napiszę tutaj dopóki problem mi nie zniknie. :slight_smile: