Just Join IT - pierwsza taka mapa rynku pracy w branży IT. :)

Cześć :slight_smile:

Jak z pewnością wielu z Was miałem w głowie sporo projektów, a po wielu długich wieczorach udało mi się wreszcie skończyć wersję MVP portalu przeznaczonego dla programistów.

Zapraszam na www.justjoin.it - mapę rynku pracy w branży IT.
Wykonaną oczywiście w Rubym. :slight_smile:

To mapa na której jest obecnie ponad 200 ogłoszeń do software house i startupów z całej Polski. Każde z nich ma dokładny adres, bo tylko wtedy oddaje ona realnie to, o co tu chodzi.

Przekaz jest dość prosty:

z Just Join IT możesz znaleźć lepszą pracę, bliżej niż myślisz, a do tego w wygodny sposób. Dwa kliknięcia w filtry wystarczą Ci, żeby mieć pełny obraz.

To ledwie MVP jeszcze nawet bez wersji mobilnej, ani żadnych super zaawansowanych funkcjonalności. Po prostu mapa, ogłoszenia, filtry i pinezki :slight_smile: Absolutne minimum, aby wystartować. Być może jest to projekt, który zaciekawi kogoś z Was, choć nie jest to rocket-science.

Technicznie projekt oparty na RoR 4.2, angular 1.6, AWS, docker, cloudflare.

Dziękuję również za feedback i wszelkie sugestie, co poprawić, zmienić, wyrzucić lub dodać w przyszłości.

Jeśli szukacie programistów, to dajcie znać. Jeśli szukacie pracy, to od dziś sprawdzajcie również tutaj.

Zapraszam też do śledzenia, jak będę rozwijał projekt - jak Ci się podoba, to daj like https://www.facebook.com/JustJoinIT/ :slight_smile:

Jak wygląda sortowanie? To jest automatycznie pewnie jakoś robione, prawda? Bo wybieram przykładowo Back End developer, a w pierwszej z góry ofercie jedno z wymagań to Experienced with any JavaScript framework [...] Więc to już nie jest back end tylko full stack.

Sortowanie jest po dacie, ale filtrowanie jest faktycznie “cienkie”

Jak na MVP wygląda ok, trzymam kciuki za dalszym rozwojem tego serwisu.

Hm @sztos chodzi Ci o ofertę Ruby developer od Montreil od http://justjoin.it/offers/monterail-ruby-on-rails-developer

Hm wydaje mi się, że każdy może mieć trochę inną interpretację fullstack developera. Osobiście uważam, że znajomość 2 języków ruby & js jest niewystarczająca i żeby być fullstack developerem trzeba czegoś więcej. W tym przypadku dodatkowo chcą doświadczenia w framework`ach jak angular, który jak dla mnie jest silnie backendowy. Spotkałem się z opiniami, że angulara nie można dać zwykłym “frontendowcom” bo skutkuje to spaghetti kodem. Tutaj brakuje mi jakiegoś silniejszego wymagania, co do technologi mocno fontowej, jak jQuery, CSS, HTML, abym mógł wnioskować, że obejmuje ona pracę nad widokiem aplikacji. Co sądzisz?

Nie znam się na spagetti w JSie ale jak dla mnie angular jest frontendowy.

2 Likes

@BSorbus zgodzę się, sortowanie jest po dacie, z małym wyjątkiem, że oferty bez widełek są umieszczane na dole (na głównej stronie takie nawet schowaliśmy).

Co masz na myśli pisząc

filtrowanie jest faktycznie “cienkie”

Jeżeli Ci chodzi o cienki/gruby klient. To tutaj chciałbym właśnie, żeby ostatecznie filtrowanie było cienkim klientem, ale na MVP skuteczniej było zrobić grubego klienta.

:smiley: …no prawie o to mi chodziło :wink: …a że “prawie” robi różnice, to…

Filtrowanie mogłoby być bardziej rozbudowane, bo obecnie nie potrafię wyszukać oferty dla kogoś, kto szuka pracy jako programista RoR i zna Angulara i React.js.

Jak znaleźć taką ofertę na tym portalu?

Może wszystkie oferty należy otagować i w jakimś polu “szukaj” pozwolić użytkownikom wpisywać:
“Ruby react …” i wyszukiwać oferty, które są tak otagowane?

…A ogólnie, to apka jest spoko :slight_smile: jak na pierwszą wersję.
Powodzenia z jej rozwojem!

Oczywiście że tak. Każdy też, jeżeli ma ochotę, może nazywać noże widelcami.

Frontendowiec to ten kto odpowiada za prezentację danych. Backendowiec to ten kto odpowiada za przygotowanie tych danych. A Full stack to jedno i drugie. Angular to framework w JS który odpowiada za prezentację danych, więc to jest framework frontendowy.

Angular jest tak samo backendowy jak React, Ember czy Vue.

2 Likes

@BSorbus dziękuję za feedback. Sporo osób wskazało podobnie, że brakuję tagów, dokładniejszej możliwości wyszukiwania. To rozwiązałoby problem.

Dzięki sugestiom wielu osób z tej grupy udało się udoskonalić http://justjoin.it/ - mapę pracy w IT, dodając funkcjonalność, której brakowało najbardziej - filtrowanie po konkretnych technologiach. Oprócz tego strona została wzbogacona o wersje mobilną, tagi, dodatkowe miasta w filtrach.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/17240666_1841514992753638_2113948056502691510_o.png?oh=fbf3b33b60cd3d1b0d6ebbc591291690&oe=59267C0D

Na jakiej zasadzie działają filtry po technologiach? Paradoksalnie to wcale nie było tak oczywiste - jako, że każde ogłoszenie o pracę posiada ich co najmniej kilka.

Pierwotnie chcieliśmy filtrować po tagach, jednakże wtedy pojawiałoby się zbyt wiele ogłoszeń, w których to wyszukiwana technologia jest wyłącznie dodatkiem.

Zatem jeśli ktoś korzysta z zaawansowanych filtrów, to chodzi mu o konkret. Dlatego postanowiliśmy filtrować po głównej technologii, przypisanej do danej oferty pracy.

Zapraszam do testowania http://justjoin.it/ oraz dzielenia się swoimi uwagami.

Czym się różni filtr Backend od Full Stack?

Tak dla porównania pierwsze z brzegu wrocławskie:
Full Stack: http://justjoin.it/offers/the-masters-mid-full-stack-developer
Backend: http://justjoin.it/offers/monterail-ruby-on-rails-developer

tak z ciekawości w jaki sposób tworzycie OG Image?

Bardzo mi się spodobał ten projekt. Wygląda trochę inaczej niż wszystkie portale w których można znaleźć pracę.
Mapka z lokalizacją także bardzo dobry pomysł. Ładny i przejrzysty interface. Cały proces zakładania konta oraz ustawienia intuicyjnie prosty.
Design: Bardzo ciekawy przy czym bez zbędnych rzeczy przez co łatwo się w nim odnaleźć.

Jako, że już odkopane to jest jedna rzecz którą moglibyście poprawić żeby uprzyjemnić filtrowanie użytkownikom vimium. Filtry na języki są divami, przez co nie da się ich za bardzo kliknąć z klawiatury (dla porównania da się na nofluffie). Wiem, że grupa docelowa dość mała, ale jakbyście podmienili <div> na <a>/<button> to :heart: