kącik archeologa: caching w rails 1.2.3

Howgh,

prowadzę opiekę paliatywną nad pewnym projektem w Rails 1.2.3 (tak, to nie jest błąd), który będzie przepisywany (“upgrade” nie oddaje skali zmian na jaką ten kod zasługuje…) do Rails 3. Póki jednak będę mógł to zacząć, jakoś w połowie września, aktualna wersja musi działać.

I tutaj pytanie: czy pamięta ktoś jaki był domyślny mechanizm cache’owania stron w Rails 1.2.3? Czy jest to cache do pliku, czy może w procesie (w pamięci)? Jak to znaleźć, stwierdzić, obadać (domyślne ścieżki?).

Poza wywołaniami do cache_page w kontrolerach, w projekcie nie ma ani jednej linijki konfigurującej caching :confused:

Tutaj informacja dla młodszych stażem kolegów: Rails 1.2.3 to wersja wydana w marcu 2007 (ponad cztery lata temu), jako pierwsza w pełni kompatybilna z Ruby 1.8.6.


Zaczynałem w tej wersji mój pierwszy projekt w Rails :smiley:

Przejdź się do Empiku i poszukaj Agile 2nd edition :smiley: Z tego co pamiętam opisuje wersje 1.2, czyli będzie jak znalazł :wink:

Pierwszy raz przyda się opóźnienie Heliona w tłumaczeniu :slight_smile:

http://apidock.com/rails/v1.2.0/ActionController/Caching/Pages/ClassMethods/cache_page -> “Show source”:

[code=ruby]# File actionpack/lib/action_controller/caching.rb, line 85
def cache_page(content, path)
return unless perform_caching

      benchmark "Cached page: #{page_cache_file(path)}" do
        FileUtils.makedirs(File.dirname(page_cache_path(path)))
        File.open(page_cache_path(path), "wb+") { |f| f.write(content) }
      end
    end[/code]

Zatem tworzy statyczny plik na dysku. Jeśli masz adres ‘/foo/bar.html’ to szukaj pliku bar.html w katalogu public/foo/.

[quote=zlw]Przejdź się do Empiku i poszukaj Agile 2nd edition :smiley: Z tego co pamiętam opisuje wersje 1.2, czyli będzie jak znalazł :wink:

Pierwszy raz przyda się opóźnienie Heliona w tłumaczeniu :)[/quote]
Wszystko ma w źródłach za free;).

Jak się bawić w archeologa to pełną gębą z książką sprzed 5-ciu lat :smiley:
Dziwi mnie w sumie, że oni dalej sprzedają tą książkę - to jest zwyczajne robienie ludzi w ch** :confused: Ostatnio musiałem wybić z głowy gościowi w Empiku pomysł jej kupienia.

To trochę bardziej skomplikowane, ale dzięki (nawigowanie w ApiDock po dokumentacji do zeszłych wersji to koszmarek), już wiem czego szukać :slight_smile:

Mein Gott, cóż za koszmar…

[quote=Tomash]prowadzę opiekę paliatywną nad pewnym projektem w Rails 1.2.3 […]
Tutaj informacja dla młodszych stażem kolegów: Rails 1.2.3 to wersja wydana w marcu 2007 (ponad cztery lata temu), jako pierwsza w pełni kompatybilna z Ruby 1.8.6.


Zaczynałem w tej wersji mój pierwszy projekt w Rails :D[/quote]
Dobrze Ci tak! Czemu tylko ja mam cierpieć. :wink:
Swoją droga ja też zaczynałem z 1.2.3. :slight_smile:

Ta aplikacja w 1.2.3 to, trzymaj stół, serwis obsługiwany przez SOAP.

To w ramach współczucia:

Tak, wiem, że znasz.

http://instantrimshot.com/