Klawiatura z touchpadem / trackpointem

Aby wyręczyć rękę od zbędnego przebiegu na trasie klawiatura <=> mysz, waham się nad zakupem pomiędzy tymi dwoma:

http://allegro.pl/klawiatura-przew-z-touchpadem-perixx-510u-i2577877409.html
http://www.hit.pl/oferta/myszki_i_klawiatury/105216_klawiatura_lenovo_thinkpad_usb.aspx

Może znacie jeszcze jakieś inne?

U mnie by to nie przeszło. Zmuszony byłem kiedyś do korzystania z touchpada przez kilka miesięcy i źle to wspominam. Myszka jest wg mnie o wiele szybsza i bardziej precyzyjna.

Jak nic Lenovo, stary dobry ThinkPad, najlepsze klawiatury w ogóle. Jeśli jest tak dobra jak w lapkach, a pewnie jest, to brać w ciemno.

z tych dwóch wybrał bym lenovo, jednak korzyści z używania trackpointa na dłuższą metę nie są takie duże, nadaje się od tylko do klikania poza tym nie ma rolki. Jeśłi używasz dużo klawiatury, to bezkonkurencyjne są klawiatury microsoftu(te ergonomiczne).

Jeśli już to bierz lenovo. Bardzo dużo zależy od tego jakiej jakości jest ten touchpad, chociaż podejrzewam, że nie jest najwyższych lotów (chociaż ja touchpady porównuję do tego w macu, więc to też jest trochę inna kategoria). Tym bardziej, że żeby dotrzeć do touchpada musisz i tak odrywać rękę.

A trackpoint w lenovo jest na pewno dobry - pytanie, czy ci się spodoba, ale tego już nikt Ci nie powie - znam ludzi, którzy używają i bardzo sobie chwalą.

@mori rolkę uzyskujesz poprzez przytrzymanie środkowego przycisku w klawiaturze Thinkpadowej

Ja np. na dzień dzisiejszy kupiłbym http://allegro.pl/okazja-klawiatura-apple-i2581055807.html

Wow, dziala nawet w dell’u. Przyda się, ale i tak wedlug mnie do dłuższej pracy niewygodne.

Bo w dellu są gorsze trackpointy… Jeśli piszesz, ze trackpoint ogólnie jest niewygodny, bo jest niewygodny w dellu, to tak jakbyś napisał, że nie lubisz piwa, bo kiedyś piłeś tyskie… :wink: